На Вінниччині розпочнуть роботу рейдові групи, які перевірятимуть дотримання карантинних обмежень підприємцями, які відновили свою роботу. До складу груп увійдуть працівники поліції, держпродспоживслужби та муніципальної варти.
Перевірку розпочнуть від завтра, 15 травня, на території Вінниці та області, повідомляє прес-служба ГУ НП Вінниччини.
У зв’язку з послабленням карантину на території області відновили роботу ринки, торговельні центри, кафе, ресторани, перукарні та інші громадські заклади. Аби не допустити порушень карантинних обмежень працівниками цих закладів та їх відвідувачами, працюватимуть рейдові групи, а також мобільні та піші патрулі поліції. Вони патрулюватимуть щодня.
– До складу рейдових груп увійдуть представники поліції, держспоживслужби та муніципальної варти, – розповів начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос. – Робота цих груп спрямована на проведення превентивної та роз’яснювальної роботи з населенням щодо недопущення порушень карантинних обмежень з метою запобігання поширення коронавірусу.
Також мобільні та піші патрулі поліцейських перевірятимуть громадські заклади на дотримання санітарних норм. У випадку систематичних або грубих порушень на підприємців та відвідувачів ринків складатимуть адміністративні матеріали відповідно до ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм).
– Група має бути безпосередньо на ринку цілий день, поки ринок працює, щоб кожен продавець розумів, що дуже важливо, як він буде себе поводити з покупцями. Оскільки ризик розповсюдження небезпечної для життя хвороби існує. Я не вимагаю, щоб складали адміністративні протоколи. Для мене краще профілактика і щоб люди розуміли, що порушувати не потрібно. Але якщо підприємець не розуміє, тоді в обов’язковому порядку складати протокол, – додав Юрій Педос.
Начальник ГУ Держпродспоживслужби Вінниччини Григорій Сидорук зазначив, що люди повинні з розумінням поставитись до важливості дотримання санепідеміологічних заходів та розуміти наслідки їх порушення.
– Люди не ігнорують, але в деяких випадках просто не розуміють важливості цього питання і не розуміють наслідків. Найбільші порушення сьогодні, які дозволили пом’якшувальні заходи, це порушення самими відвідувачами будь-якого закладу. – Якщо будуть захищені суб’єкти господарювання, які займаються торгівлею, тоді менший ризик зараження відвідувачів.
У поліції зазначають, що з початку введення карантину за порушення санітарно-гігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм поліцією складено 310 протоколів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.