Розширюють проїзди та знижують бордюри: як у Вінниці ремонтують двори. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:14
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці під час капітального ремонту прибудинкових територій облаштовують тротуари та понижують бордюри. Крім того, на основі співфінансування, мешканцям пропонують облаштувати паркомісця, замінити лавочки та урни.

Наразі у місті капітально ремонтують вісім прибудинкових територій: проспект Юності, 3, 7, 11, вул. Хмельницьке шосе, 87, 89, вул. 600-річчя, 68, вул. Боженова, 17, 19. Про це повідомив Роман Фурман, директор Департаменту житлового господарства, під час виїзної наради за участю міського голови.

 

 

Зокрема сьогодні, 4 липня, вони інспектували виконання робіт у спільному для п’яти будинків дворі (проспект Юності, 3, 7, 11, та Хмельницьке шосе, 87, 89). Адже, як зазначив Сергій Моргунов, “дуже важливо особисто стежити за якістю роботи, щоб не кинули і не вкатали як-небудь той шматок асфальту. Адже людський фактор ніхто не відміняв”.

Наразі там відремонтували територію біля кількох будинків, і новенький темний асфальт вже встигла випробувати малеча: малюнки та каракулі на ньому виглядають яскравіше, ніж деінде.

 

 

 

 

Директор Департаменту також показав фото проінспектованих сьогодні дворів “до”: з потрісканим покриттям, старими бордюрами, вузькими проїздами… Адже зараз це все намагаються виправити.

– Ми вже не перший рік проводимо комплексний капітальний ремонт прибудинкових територій: облаштовуємо тротуари, повністю міняємо бордюр, робимо вимощення навколо будинку, розширюємо проїжджі частини… Адже колись (особливо в мікрорайоні Вишенька) проектувалися двори з дуже завуженими проїздами, і транспорту розминутися там дуже важко, – розповів Роман Фурман.

 

Водночас Сергій Моргунов зауважив, що це ті двори, де будинки ще середини 60 років, тому капітальних ремонтів прибудинкових територій дуже довго там не було. З його слів, у Вінниці таких територій чимало, але черговість робіт визначається відповідно до заявок від мешканців.

Крім того першочергово роботи виконуються саме там, де мешканці беруть участь у співфінансуванні. Наприклад, жителі групи будинків, де наразі триває капремонт дворів, подали заявки у 2016 році.

 

– Наразі двори ремонтуються тут, на Вишеньці, та на Замості. Я вважаю, що цю роботу потрібно активізувати. І дуже важливо, щоб такий ремонт проводився спільно з мешканцями, оскільки умови співфінансування якраз стимулюють до того, щоб мешканці берегли те, що зроблено в їхніх дворах, – розповів Сергій Моргунов. – Наприклад, по парковках це співфінансування з автомобілістами 50\50%, а по лавочках та урнах для сміття – залежно від можливостей (в середньому це 70% – за рахунок міського бюджету).

 

Зі слів Романа Фурмана, більшість мешканців тих 14 будинків, біля яких цього року відбулися капремонти, долучалися до співфінансування, й облаштовували або парковки, або лавки для відпочинку.

А щодо мешканців будинків 87 і 89 по Хмельницькому шосе, то директор Департаменту зазначив, що вони вже збирають кошти на лавочки для відпочинку, а облаштування парковки в центрі двору ще обговорюється, адже “не всі погоджуються на співфінансування”.

 

Загалом, як зазначив Роман Фурман, у 2019 році бюджет капітального ремонту прибудинкових територій на 2019 рік склав 26,8 мільйонів гривень. З його слів наразі завершені роботи в 14 дворах, а в поточному році заплановано виконати капітальний ремонт 23 дворів.

Фото Ольги Міршниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.