Розповісти світу про Вінницю: у неділю вінничан кличуть на ВікіМарафон

9:54
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Цієї неділі, 28 січня в креативному просторі Cherdak (8-ий поверх ТЦ “Sky Park”) відбудеться традиційний щорічний ВікіМарафон для тих, хто користується “Вікіпедією”.

Мета заходу – збагатити українську Вікіпедію новими статтями, познайомити між собою вінницьких читачів та авторів найбільшої світової онлайн-енциклопедії та прямо на зустрічі створити кілька статей про Вінницю або розширити існуючі.

Цими днями Вікімарафон відбуватиметься по всій Україні. Аби взяти в ньому участь, достатньо просто прийти в Cherdak 28 січня об 11:00 з ноутбуком та бути готовим витратити деякий час на написання або ж доповнення статей про Вінницю, попередньо зареєструвавшись. Усі учасники зустрічі отримають памятні сувеніри від Вікіпедії.  Цього разу Вікімарафон присвячено 14-річчю української Вікіпедії, 10-річчю кримськотатарської Вікіпедії і 17-річчю Вікіпедії англійською.

Участь у Вікімарафоні можуть взяти всі охочі: для цього необхідно написати нову статтю на будь-як тему до української Вікіпедії або до іншомовних розділів Вікіпедії про Україну, зокрема, кримськотатарською та англійською мовами, які свій день народження також святкують у січні.

Для новачків та всіх учасників створено сторінку Вікімарафону, яка пояснює основні засади Вікіпедії, правила написання енциклопедичних статей, містить корисні навчальні ресурси для початківців у Вікіпедії, а також дозволяє створити статтю, скориставшись «Майстром написання статей». Всі статті мають відповідати критеріям значимості, базуватися на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторське право, а також дотримуватись нейтральної точки зору й не містити оригінальних досліджень.