“Розкрито практично всі вбивства і зґвалтування”: поліція Вінниччини прозвітувала за рік роботи

14:31
Автор: admin
Become a Patron!

Цього року на поліцейську лінію “102” у Вінницькій області надійшло понад 259 тисяч повідомлень. Це на 12 тисяч більше, ніж минулоріч.

Про це сьогодні, під час підсумкової пресконференції в управлінні поліції повідомив начальник поліції Вінницької області Іван Іщенко. За його словами,  це свідчить про зростання довіри громадян до поліції.

Крім того головний поліцейський Вінниччини повідомив, що у 2020-му на території області трапилося майже 10 тисяч кримінальних правопорушень, проте “практично кожен другий злочин розкрито”. Направлено до суду матеріали за 6 тисяч кримінальних правопорушень.

 

Як зазначив Іщенко, пріоритетною діяльністю поліції є боротьба з організованими злочинними угрупуваннями (ОЗУ).

Так, за рік, що минає, припинено діяльність семи ОЗУ, учасники яких вчинили 41 тяжкий та особливо тяжкий злочин. Ідеться про міжрегіональні, транснаціональні та угруповання з корумпованими зв’язками.

.

Зокрема Іщенко згадав про спецоперацію в жовтні, в результаті якої затримали бандитів, які підривали банкомати на Вінниччині. Під час затримання в них вилучили автоматичну зброю, гранати, наркотики.

Ще один випадок – затримання групи, яка “вибивала” неіснуючі борги. Саме при переоформленні майна одного з жертв злочину, злочинців було затримано КОРДОм “на гарячому”.

Також за інформацією Іщенка, у цьому році поліцією Вінниччини розкрито практично всі умисні вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень і всі згвалтування.

Водночас керівник поліції повідомив, що цьогоріч поліція фіксує зменшення на 35% вчинення тяжких тілесних ушкоджень, вдвічі менше тяжких тілесних, які призвели до смерті й на понад 50% – розбоїв. Також на півтори тисячі менше у порівнянні з минулим роком сталося крадіжок і на 44%- крадіжок з квартир громадян.

Крім того Іщенко повідомив, що цього року було придбано 22 нових авто для оперативних служб, КОРДу, відділу комунікації та для районних відділів поліції.

За словами начальника поліції, наступного року планується впровадження нових програм для Ситуаційного центру, в межах яких мають встановити нові відеокамери, які зокрема зможуть розпізнавати обличчя людей, а також громадян за кольором одягу та інших показниках.

Відповідаючи на запитання журналіста Vежі, Іщенко також прокоментував присутність значної кількості правоохоронців під час акції протесту проти призначення міністром освіти та науки Сергія Шкарлета, яка відбулася 21 грудня на Європейській площі.

Тоді на місці проведення акції були присутні десятки правоохоронців, у той час як в самій акції взяли участь вісім громадян. За словами Іщенка, поліція мала оперативну інформацію про можливі провокації, які можуть бути спрямовані проти учасників акції, тож поліцейські посилили свою присутність на події з метою попередити правопорушення.

– Взагалі, коли  багато поліцейських і вони не порушують закон, не порушують права громадян, то від цього громадяни почуваються безпечніше. Ви коли йдете по вулиці й бачите поліцейського у формі, вам же спокійніше?, – зазначив наприкінці Іван Іщенко.