-
13 Листопада/ 20:21
Vinnytsia
Публікація13.11.1920:21
Розкол у лавах вінницьких “слуг народу”: як нардепи від Вінниччини голосували за ринок землі
Сьогоднішнє голосування у Верховній Раді виявилося, можливо, найбільш гарячим та суперечливим за всю нинішню каденцію парламенту.
Питання ринку землі, а іншими словами – права на продаж земель сільськогосподарського призначення – обговорюється в українському суспільстві та політикумі зокрема вже близько двох десятків років. І напевно перейшло до розряду найбільш маніпуляційних, на кшталт мовного питання, або ж зняття депутатської недоторканності.
Проте якщо голосування за проект закону №7203 на початку вересня – а саме це могло бути першим кроком до зняття депутатського імунітету – об’єднало всіх без виключення народних депутатів від Вінниччини з усіх фракцій, то питання землі внесло розкол навіть у лави тих вінничан, які обралися до парламенту від партії Зеленського.
З чотирьох вінницьких “слуг народу”, що представляють президентську партію у Верховній Раді України, лише троє дали свої голоси за ініціативу власної ж фракції у першому читанні. Підтримали продаж землі депутати Анатолій Драбовський, Ірина Борзова та Юлія Овчинникова. А ось Максим Пашковський, який свого часу заблокував остаточне зняття депутатської недоторканності разом з Драбовським, цього разу проголосував врозріз з власною фракцією і “утримався” під час голосування.
Так само “утрималися” три представника від Вінниччини, які перебувають у депутатській групі “За майбутнє”: Петро Юрчишин, Геннадій Вацак та Микола Кучер.
“Проти” ринку землі проголосували лише мажоритарник “Батьківщини” Олег Мейдич та Лариса Білозір з групи “За майбутнє”. А представниця Вінниччини в партії “Голос” Олександра Устінова взагалі була відсутня під час голосування. Повну картину голосування можна побачити за цим посиланням.
Зазначимо, що наразі йдеться лише про перше читання закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. За словами президента Володимира Зеленського, питання продажу землі іноземцям він планує винести на референдум. Однак низка політиків та експертів звертають увагу на інші недоліки законопроекту: зокрема вказується на необхідність здійснити попередній аудит земельних ресурсів, встановлення мінімальної ціни за землю, а також градації ціни з огляду на районування.
Намагання парламенту ухвалити закон про земельний ринок спровокувало масові протести аграріїв по всій країні, зокрема на Вінниччині, а вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.
Ілюстративне фото – zahid.net
Дякуємо!
Тепер редактори знають.