-
21 Червня/ 08:25
Vinnytsia
Публікація21.06.1708:25
Вінницький мер нагадав львівському «розіп’ятого хлопчика» і запросив на сміттєзвалище
Питання утилізації сміття у Львові та Україні загалом досягло політичного рівня: днями журналісти «24 каналу», власником якого є родина Андрія Садового, шукали #зраду на вінницькому полігоні твердих побутових відходів.
На цей сюжет, щойно його продемонстрували на каналі, одразу ж відреагував міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Побачене він назвав «маніпулятивним сюжетом в традиціях «розіп’ятого хлопчика».
- Я не буду вимагати вибачень. Замість багатьох слів запрошую особисто колегу Андрія Івановича Садового на наш полігон. Не «партизанськими стежками» відправляти на вихідних туди журналістів його телеканалу, а детально вивчити весь процес – як збирають та вивозять сміття з Вінниці, сортують його на станції на полігоні, побачити свердловини для видобутку полігонного газу, з якого виробляють електрику на блочно-модульній теплоелектростанції. І познайомити з представниками німецького інвестора, з якими ми співпрацюємо з 2008 року, – написав Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук.
- До речі, розкриваю «страшну» таємницю – інвестори, які готові працювати з містами в питаннях поводження та утилізації відходів, в Україні є. І наскільки мені відомо, у Львові було більше 40 пропозицій від різних компаній, – додав вінницький мер.
Зазначив також, що колеги-депутати Львівської міської ради про вінницький досвід у пошуку інвестора запитували ще 2015-го, задовго до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Також, за словами Сергія Моргунова, розповіли про те, як у Львові за стільки років так і не знайшлося місця для жодного з потенційних інвесторів.
- На жаль, у 2014-му, перед стартом виборів до Верховної Ради, коли Ви особисто приїздили до гостинного міста Вінниця, і ми з Вами мали зустріч, – питанням вирішення проблеми відходів, яке, як тепер уже знає вся країна, турбує львівську громаду вже 11 років поспіль – Ви взагалі не цікавились. Хоча ми і тоді, і зараз абсолютно відриті і готові ділитись вінницьким досвідом в будь-яких сферах з усіма містами, – пише міський голова Вінниці.
Порадив Андрію Садовому звернутися до мерів інших міст, котрі мають успішний досвід вирішення «сміттєвого питання». Та присоромив львівського колегу за те, що нелегальне вивезення побутових відходів з міста Лева вже стало проблемою чи не для всієї країни. Пригадав Сергій Моргунов і випадок, що стався восени минулого року у Погребищенському районі Вінницької області, де збурена громада блокувала ці «невідомі» фури.
Соболєв: «Питання утилізації львівського сміття у Вінниці – просто чутки»
- А потім вінницьке комунальне підприємство «ЕкоВін» допомагало місцевій владі вирішувати питання з цим скинутим «невідомим» сміттям. Але ж взяли і зробили, – іронізує Сергій Моргунов над гаслом політичної сили Андрія Садового.
- Мені не соромно показати те, що зробила наша команда з 2006 року в цьому питанні. Тож ще раз запрошую Вас до нас на полігон – екскурсію проведу особисто. Організацію подорожі до Вінниці готовий взяти на себе. З нетерпінням чекаємо у гості! – закликав Сергій Моргунов.
Наостанок свого публічного допису висловив здивування тим, що спочатку підконтрольне медіа поширює неправдиву інформацію, а керівництво Львова просить приймати у Вінниці львівське сміття.
Нагадаємо, минулої п’ятниці, 16 червня, до Вінниці навідувався міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Метою його візиту було, серед інших, «копіювання» досвіду Вінниці у питанні сортування сміття.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.