Росіяни підірвали Каховську ГЕС – розпочалася евакуація мешканців з небезпечної зони

9:26
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 8 Червня 2023, в 13:47

Росіяни підірвали Каховську ГЕС – розпочалася евакуація жителів небезпечних районів. Зокрема, на правому березі Херсонщини через підрив станції у критичній зоні опинились орієнтовно 16 тисяч людей.

Про це в етері телемарафону та у своєму телеграм-каналі повідомляв очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Зокрема, станом на 07:30 у Херсонській області були частково або повністю підтоплені Тягинка, Львове, Одрадокамʼянка, Іванівка, Микільське, Токарівка, Понятівка, Білозерка, мікрорайон Острів. За інформацією Дениса Шмигаля, “є загроза затоплення до 80 населених пунктів“. Також наразі здійснюються евакуаційні заходи, зокрема, з мікрорайону Острів у Херсоні.  Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

Через підрив ГЕС мікрорайон Корабел в Херсоні знеструмили та через декілька годин. Також там буде відключено газопостачання з метою безпеки.

Разом з тим, як повідомила речниця оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, складніша ситуація буде на лівому березі Херсонщині, адже він нижчий.

– Зрозумівши, що накоїли, зараз самі евакуюються. Тому що насамперед постраждає лівий берег, оскільки він є географічно нижчим, – сказала вона.

Як повідомив Президент України Володимир Зеленський, він скликав екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони України через підрив Каховської гідроелектростанції.

 

Як повідомили в “Енергоатомі”, підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС, проте ситуація контрольована. Так, внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Підкреслюється, що вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Станом на 8:00 станційний ставок-охолоджувач був наповнений: рівень води становив 16,6 метра, і цього було достатньо для потреб станції.

Як зазначили в ГУР, підрив греблі Каховського водосховища окупанти здійснили 6 червня 2023 року близько 2:30 ночі. Також в Головному управлінні розвідки нагадали, що здійснення основних робіт із замінування було одразу після захоплення Каховської ГЕС. В квітні минулого року було здійснено додаткове мінування шлюзів та опор. На самій греблі було встановили тентовані вантажівки з вибухівкою.

Як вказує “Укргідроенерго”, внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.

За попереднім прогнозом очікується спрацювання водосховища впродовж  наступних 4 днів.

Також станом на 9:00 6 червня рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії стежать за ситуацією на Запорізькій АЕС. Констатують, що наразі безпосереднього ризику для ядерної безпеки атомного об’єкта немає.

Також наші колеги з “Громадського” раніше випустили матеріал “Чим небезпечні атаки на ГЕС”. Так, ще у листопаді журналісти питали в експертів, до яких наслідків може призвести атака на ГЕС.

Фото – Ukraine Now