Рок у Бару: як на Вінниччині відгримів третій музичний фестиваль «БарРокКо». ФОТО

17:03
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 5 Серпня 2021, в 16:41

Минулої суботи, 20 липня, на Вінниччині відбувся другий день музичного фестивалю «БарРокКо». Вже втретє у такому форматі фестиваль збирає рок гурти зі всієї України у невеликому місті Бар.

Фестивальне літо триває по всій Україні та дістається все глибше до незвіданих туристами регіонів країни. Відтак, минулих вихідних на центральній площі та міському стадіоні Бару відбулися концерти ще молодих і вже відомих рок гуртів зі всієї України.

Вперше фестиваль було організовано в 2007 році рок-гуртами з Вінниччини. Його назва розшифровується як “Бар, рок і компанія”. Після десятирічної перерви, барська громадська організація “Актив-Бар” відродила фестиваль. Цьогоріч, організатори обіцяли не лише можливість почути українські рок-гурти, але й відвідати історичний ярмарок та спробувати крафтове пиво з фірмовою етикеткою фестивалю.

 

 

 

 

Другий день фестивалю розпочався із концерту вінницького гурту “НЕ лізь БО вб’є”, який відкрив молоду сцену із запізненням на дві години, тому інші гурти виступали за скороченою програмою. Варто зазначити, що незважаючи на невелику кількість відвідувачів, перші два гурти відіграли концерт ніби перед сто тисячною публікою: спілкувалися з людьми, закликали “гальорку” співати, танцювати та дякували Бару за фестиваль. Після першого гурту на молодій сцені виступили “найлайтовіший” гурт “Кімната гретхен”, “Piano”, “Season of Melancholy” та “Бабай” (які дорогою в Бар потрапили в невелику аварію, що й спричинило затримку програми).

Окрім сцени у центрі міста також розташовувалися прилавки з крафтовим пивом місцевого виробництва, “сувеніркою”, прикрасами та фаст-фудом. Неподалік від сцени людям пропонували одягнутися у середньовічні костюми та сфотографуватися.

Публіка фестивалю була досить строката: від миловидного панка з жовтим ірокезом до дещо сором’язливих, оштано одягнених сімей, що стояли та уважно слухали музику віддалік.

Юна, не знайшовши компанії, приїхала з Вінниці на фестиваль сама.

— Я обожнюю хорошу та якісну музику, люблю драйвовий відпочинок, тому “БарРокКо” — чудове для цього місце. Вважаю, що потрібно проводити побільше таких фестивалей. Хоча тут не велика аудиторія, але великі фестивалі теж так починали. Треба підтримувати такі заходи!

Байкер Віталій приїхав на фестиваль з дітьми уже втретє. Вони кажуть, що їм “подобається усе: батути, музика та костюми”.

— Це дуже круто, тут люди морально відпочивають, — каже Віталій. — Хоч якась розвага, бо по телевізору одна політика… І дітям є де розважитись.

Барчанка Вікторія живе в Австрії, але на фестиваль “БарРокКо” потрапила вже вдруге.

— Я вважаю, що для молоді це нормально. В Австрії в маленьких містах це відбуваються трохи по-іншому, там люди більше беруть участь в таких заходах, справді вміють святкувати. Але й у нашому місті стараються. “БарРокКо” — це місце нових можливостей, тут можна почути нові гурти. І це ж так близько, навіть квитки не треба купувати!

Близько сьомої вечора, паралельно з молодою сценою, концерт розпочався на сцені основній, яка «вкрала» і без того не чисельну публіку з центральної площі. Варто зауважити, що серед гуртів молодої сцени були досвідчені музиканти, які грали якісну музику на хорошому рівні, відтак, залишати одну сцену заради іншої було дещо шкода. Дехто з відвідувачів зауважив, що готовий був би «заплатити великі гроші» за концерт одного з гуртів молодої сцени, вхід на яку був безкоштовний.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Концерт на головній сцені, яка розташувалася на міському стадіоні Бару, розпочався з виступу столичного гурту «Хмарно з проясненнями». Вечір тільки-но розпочинався, але жителі та гості міста вже сходилися на спортивно-музикальну локацію міста. Загалом, у другий день на головній сцені виступили п’ять гуртів: “Auditoria band”, “Хмарно з проясненням”, “Franco” та “Badpit”, а хедлайнером вечора став гурт “СH.SH Чумацький Шлях”.

За словами організаторів, головну сцену фестивалю відвідало близько п’ятиста людей. Можливо, це не велика кількість відвідувачів для open-air фестивалю, але сам факт звучання прогресивної, сучасної та дещо нішової музики у невеликому місті однозначно залишає позитивне враження та вселяє надію на краще культурне життя маленьких міст.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Тараса Щерби, Олени Поповської та Ярослава Гунька