-
29 Листопада/ 14:33
EARTH ROVER 2018
Публікація29.11.1814:33
Робот «Скорпіон», розроблений вінницькими студентами, посів другу сходинку міжнародних змагань. ФОТО
Студенти Вінницького національного технічного університету створили робота-скорпіона, який вміє пересувати предмети, їздити лабіринтом і має датчики якості повітря та вогню. З цією розробкою вони зайняли друге місце на міжнародних змаганнях з мобільних робототехнічних систем.
Змагання «Earth Rover 2018» тривали протягом 21-24 листопада в Технічному університеті Молдови (м. Кишинів). І своїх роботів там представляли 14 студентських команд з різних країн. Від України приїхала команда з ВНТУ: це студенти кафедри комп’ютерних наук Дмитро Пантелюк і Дмитро Кудрявцев, а також та їхній тренер, кандидат технічних наук, старший викладач Сергій Барабан. Як повідомили у прес-центрі університету, з собою команда привезла робота «SCORPION», якого розробила спеціально для конкурсу.
Таку назву робот отримав через руку-маніпулятор, що нагадує жало скорпіона. Нею, зокрема, він може брати невеликі предмети, а також відсовувати вбік незначні перешкоди на шляху.
– Скорпіону ми ще спроектували відеопередачу з камери, – розповів Сергій Барабан. – Він може здійснювати телеметрію – віддалене вимірювання. Має датчики температури, вологості, освітленості, якості повітря і датчик вогню. Ще у нього є стоп-функція перед перешкодами. І він вміє їхати як за чітким маршрутом – по лінії, завдяки своїм трьом оптоелектронним датчикам, так і лабіринтом, завдяки своєму ультразвуковому датчику.
Також Сергій Барабан розповів, що Скорпіоном можна здійснювати віддалене керування через радіоканал з дальністю два кілометри. Також він зазначив, що серед усіх конкурсних роботів було лише два з радіокеруванням і з такою дальністю, а всі решта мали Wi-Fi та Bluetooth-керування. Крім того, жоден інший робот, представлений на конкурсі, не мав восьми функцій.
Усе це журі конкурсу, до якого входили ІТ-фахівці провідних світових і молдовських фірм, оцінило на високому рівні. Відтак, робот «SCORPION» посів другу сходинку шостих міжнародних змагань з мобільних робототехнічних систем «EARTH ROVER 2018». У повідомленні йдеться, що команда ВНТУ поступилась лише румунам, чий виріб «був оснащений дорогими деталями і було очевидно, що створення цього робота потребувало вагомих фінансових вкладень і матеріальних затрат».
– Скорпіон мінімально енергозатратний і має мінімальну вартість виготовлення. Корпус ми самі спроектували і роздрукували на 3D-принтері. Гусениці виготовили із звичайнісіньких портфельних ременів, – пояснив Сергій Барабан. – Ми знали, що є категорія мінімальні затрати, тому мали на меті здешевити нашого Скорпіона по-максимуму. Але якщо виготовити з якісніших матеріалів, цілком можливе практичне застосування. Приміром в Міністерстві надзвичайних ситуацій, адже Скорпіон, якщо бачить вогонь, зупиняється і передає на пульт «Fire!!!».
Читайте також: Робосумо і турбомашини: вперше у Вінниці відбувся фестиваль робототехніки «Vinnytsia RoboCamp». ВІДЕО
Фото – impuls.vntu.edu.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.