В останні кілька років на Вінниччині почали працювати три потужні інвестиційні проекти які надають робочі місця і порівняно непогану зарплатню місцевим мешканцям. В їх числі перспективний проект – ДП «Електричні системи», що виробляє продукцію для всесвітньо відомого концерну «Мерседес».
ДП «Електричні системи» стало до ладу у липні 2017 на колишній території 45-го заводу, що у Вінниці. Його продукція – електропроводка для автомобілів «Мерседес». За рік тут знайшли роботу і непогану зарплатню 1200 вінничан. 1100 з цих людей працевлаштовані на підприємстві дякуючи допомозі підрозділів Вінницького обласного центру зайнятості. До кінця року «Електричні системи» планують довести цифру власного укомплектування кадрами до 2 тисяч працівників. А в 2019 році на підприємстві мають працювати 2,5 тисяч вінничан.
4 липня керівник обласного центру зайнятості Галина Скоковська і директор ДП «Електричні системи» Олександр Тіщенко розповідали місцевим журналістам про свою плідну співпрацю, а також про те, чому вінничанам варто йти працювати на це підприємство.
Умови праці на ДП «Електричні системи»
Перш за усе, запевняють “екскурсоводи”, на підприємстві створено комфортні умови праці для його працівників. Зокрема, тут подбали про те як людям добиратись на роботу і назад, про те, щоб під час зміни працівники не тремтіли від холоду чи не “плавились” від спеки.
-У нас організовано довіз людей на роботу з 30-кілометрової зони, а зараз запускаємо автобус у Жмеринку, будемо привозити і звідти бажаючих у нас працювати, – розповів директор «Електричних систем» Олександр Тіщенко. – Виклопотали у міської влади Вінниці зміну графіку руху трамваїв і тролейбусів, які тепер вранці починають ходити на 40 хвилин раніше, а у вечері на 30 хвилин довше, аби люди могли добратись на роботу і додому. Перед тим як узяти людину на роботу – оплачуємо їй медогляд.
В цехах у нас цілий рік тепло, температура не нижче 20 градусів. Зараз монтуємо кондиціонери. У нас теплі роздягальні, в умивальниках є гаряча вода, теплі туалети, поставили у цехах нові вікна. Працюємо в три зміни, кожна по 400 чоловік. Люди мають годину обіду, яка розбита також на 5-хвилинні “перекури”.
Зарплатня на «ДП «Електричні системи» не гірша ніж у Польщі?
Працівники підприємства регулярно отримують заробітну плату, мають аванс. Сума зарплатні залежить від кваліфікації і складності завдань. Оплачується робота в нічний час і на вихідні.
– Середня зарплатня фахівців найпоширенішої у нас професії – в’язальник нарахованими складає 7300 гривень, – розповідає директор «Електричних систем». – Інженерні працівники отримують від 10 тисяч гривень. Нам закидають, що це небагато, що люди від нас йдуть, їдуть працювати закордон. Це не зовсім так. Є ті хто звільнився, їх небагато, але, попрацювавши у тій же Польщі, люди потім повертаються до нас. Бо там людина працювала по 12 годин на добу, а у нас 8. Якщо перевести її заробіток там в гривні – вийде така сама сума як у нас, плюс у нас стабільність, людина вдома, коло сім’ї.
Соціальний захист
Не забуває ДП «Електричні системи» про соціальні зобов’язання перед своїми робітниками.
-Ми сплачуємо усі пенсійні внески, матерям-одиначкам, афганцям, чорнобильцям надаємо додаткові дні до відпустки згідно закону. Якщо людина у нас йде в армію – ми платимо йому зарплату, – каже Олександр Тіщенко. – Оплачуємо всі лікарняні, ведемо переговори зі страховою компаніє про медичне страхування, а також про надання нашим працівникам безкоштовних обідів.
Навчання за кордоном і англійська для працівників
Працівників підприємство навчає за власний кошт, на самому початку направляло їх на тримісячні курси до Івано-Франківська, на аналогічний завод оборонного комплексу «Карпати». Нині вчить у себе і за кордоном.
– Зараз у нас повернулися наші інженери із заводу в Румунії де вони проходили навчання, – розповідає Олександр Тіщенко. – Нині формуємо кілька нових бригад, будемо цих працівників відправляти теж за кордон на навчання. 500 людей, які нам зараз потрібні, будуть у нас працювати на новому конвеєрі, який виготовлятиме електропроводку для «Мерседесів» S-класу. В понеділок, на минулому тижні, ми запустили новий конвеєр на який набираємо людей уже зараз. Ще один конвеєр чекає на митниці і два в дорозі.
Три місяці тому на підприємстві організували навчання своїх працівників англійській мові. Людей розбили на шість груп, найняли для них репетитора. За півроку працівники «Електричних систем» повинні опанувати мову на рівні вільного спілкування.
– Ми навчаємо тих наших співробітників, які себе гарно зарекомендували і яким в роботі необхідна англійська мова, – розповідає директор заводу. – Це 60 працівників інженерно-технічних спеціальностей і декілька працівників іншого фаху, яких ми готуємо на бригадирів. Знання англійської їм потрібне тому, що вони постійно спілкуються з фахівцями з Німеччини, Румунії, Польщі. Ми поставили завдання: щоб через півроку 100 відсотків наших планувань і онлайн-конференцій з іноземцями велись англійською.
– Усіх керівників ми шукаємо знизу, – пояснює Олександр Тіщенко. – Лише коли немає потрібного фахівця, то ми шукаємо його на стороні. Деяких знайшли через рекрутингові агенства, – це 3-4 вузькопрофільних рідкісних спеціалісти. Бригадири у нас усі з в’язальників. Начальники змін і дільниць теж.
Середній вік працівників підприємства – 30 років. За статтю – 50 на 50. 70 відсотків працівників – люди з вищою освітою. Вікових обмежень тут немає, головне, щоб працювати людині дозволяв стан здоров’я.
Працевлаштували 80 вінничан з інвалідністю і продовжують працевлаштовувати. Головним чином – глухо-німих. Людей з проблемами опорно-рухового апарату не беруть з причин безпеки: робота на конвеєрі.
На ДП «Електричні системи» керівництво створило цілодобовий медичний пункт укомплектований медикаментами. У ньому працює 4 фельдшера із третьої міської лікарні. В перспективі планує створити спортзал, і при необхідності – дитсадок.
Що з робочою силою в регіоні?
-У Вінниці 80 відсотків безробітних люди з вищою освітою, в районі – 40 відсотків безробітних – випускники ПТУ. З їх числа ми плануємо укомплектовувати кадри ДП «ЕС», – розповіла директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська. – Попит на робітників в регіоні зростає. За 6 місяців поточного року було заявлено до Центру зайнятості 25 тисяч вакансій. І роботу шукають теж 25, 5 тисяч вінничан. Третину зареєстрованих безробітних складають мешканці села
Окрім ДП «Електричні системи» по допомогу в укомплектуванні кадрами до обласного центру зайнятості зверталась і «Фуджікура», завод якої знаходиться в Немирові. Для них Правобережний підрозділ Центру провів 48 презентацій роботодавця.
Зараз Центр працює з новим підприємством “Green Cool”, що будується у Вінниці, по вулиці Немирівське шосе, 13. Там поки що працює тільки 93 особи, 39 з яких працевлаштовані завдяки Центру зайнятості. Далі на заводі має працювати 2,5 тисячі людей, а персонал з числа безробітних їм підбирає Лівобережний центр зайнятості.
– Зараз ми теж набираємо персонал, будемо його навчати для підприємства, що працює на території колишнього заводу «Маяк», – розповідає Галина Скоковська. – Воно працює з діамантами. Це американський інвестор. Він має працевлаштувати у себе 200 чоловік.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.