Рік ув’язнення: Вінницький апеляційний суд лишив у силі вирок щодо лікарки, через недбалість якої загинув 5-річний хлопчик

15:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Напередодні, 12 липня, Вінницький апеляційний суд залишив без змін вирок Немирівського районного суду, яким лікарку одного з медичних закладів області визнано винуватою в неналежному виконанні професійних обов’язків. В матеріалах справи зазначено, що внаслідок несумлінного ставлення до професійних обов’язків та неприйняття заходів для встановлення правильного діагнозу помер 5-річний хлопчик. 

Як зазначено на сайті Вінницького апеляційного суду, медичці призначили рік ув’язнення з дворічним позбавленням права займатися лікарською діяльністю.

Як уточнила “Вежі” прес-секретарка Вінницького апеляційного суду Надія Чорна, вирок стосується випадку, про який ми писали раніше. Йдеться про маленького Віталіка, якого батьки привезли в лікарню з болем у животі та блювотою. Черговий лікар заявила, що це звичайне отруєння. Проте згодом малюку стало гірше. Врятувати його не вдалося. Дитина загинула у 2018 році.

В суді повідомляють, що свою провину лікарка не визнала, тому й не погодилася з вироком і подала апеляційну скаргу. Просила суд скасувати його і закрити провадження у справі. Прокурор же, кажуть в суді, наполягав на суворішому покаранні лікарки: три роки позбавлення волі та позбавлення права займатися лікарською практикою упродовж такого строку. На думку ж потерпілих і їхньої представниці, вирок суду першої інстанції – законний та обґрунтований.

Вислухавши учасників судового засідання, суд відхилив апеляційні скарги обвинуваченої і прокурора, а рішення суду першої інстанції лишив без змін, і воно набуло законної сили.

Фото – vna.court.gov.ua

Читайте також: Діагноз “на око”: через лікарську недбалість на Вінниччині помер 5-річний хлопчик. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.