Річкова толока: як у Вінниці розчищали притоку річки Тяжилівки. ФОТО

21:11
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні близько трьох десятків вінничан долучились до прибирання території поблизу безіменної притоки річки Тяжилівки.

Також до заходу, який відбувся в межах проєкту “Малі річки Вінниці” долучились представники муніципальної варти, комунальних підприємств, місцевих жителів та басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, які обговорили, які проблеми має притока зараз та які з них можна вирішити.

 

 

 

 

 

Так, серед іншого, крім сміття, яке було розкидане на схилах річки і частину з якого вдалось прибрати, біля річки, яка межує і з багатоповерхівками, і з підприємствами, і з приватною забудовою, траплялись і гострі предмети, і будівельне сміття, і незаконні стічні труби та канави.

Наприклад, вже під час прибирання активісти помітили зливання в річку стічних вод з одного приватного будинку. Як виявилось, причиною була ймовірно несправна вигрібна яма, тож муніципальна варта одразу виписала припис на усунення її недоліків до наступного тижня.

 

 

 

 

 

 

 

При цьому, за словами місцевих мешканців, біля річки часто граються діти, а через ненадійні містки та “переправи” часом проходили навіть дорослі.

Тож, за словами комунікаційниці Інституту розвитку міст Дар’ї Гоц, за результатами сьогоднішньої толоки (з кількох сотень метрів річки – авт.) було зібрано близько 20 мішків зі сміттям. Крім того, наприкінці прибирання місцеві жителі заповнили анкети щодо свого бачення майбутнього цієї території.

Надалі в проєкті “Малі річки Вінниці” мають опрацювати відповідну інформацію та вирішити, що можна та варто зробити з територією цієї безіменної притоки Тяжилівки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Зорини Гаджук