“Революційні праві сили” погрожують знищити меморіал Небесній Сотні у Вінниці. ВІДЕО

21:17
Автор: Vежа

Сьогодні, 26 березня у мережі YouTube з’явилося відозвернення представників організації “Революційні праві сили” до вінницького міського голови Сергія Моргунова.

У своєму зверненні група активістів у чорному одязі, частина з яких перебувають у балаклавах, погрожують знищити меморіал “Дерево свободи”, встановлений на вінницькому Майдані Небесної Сотні як пам’ять про загиблих протестувальників під час Революції Гідності.

Активісти заявляють, що не вважають цей пам’ятник меморіалом Небесної сотні, а натомість вимагають встановити на цьому місці пам’ятник Тарасу Шевченку.

Наприкінці звернення лідер “РПС” заявив, що вважає “Дерево свободи” пам’ятником “Беркуту”. Окрім того активісти зазначають, що планують озброюватися і створювати “свою армію” та “народну поліцію”.

На останніх секундах відео видно, що поруч з членами “РПС” перебуває Світлана Бевз – активістка вінницького “віче”, яка підсумовує виступ чоловіка словами “абсолютно правильно”.

Як відомо, організація “Революційні праві сили” складаються з виключених членів “Правого сектору”, а також людей, котрі підозрюються в мародерстві в зоні АТО. Свого часу цих людей виключили з ПС за “порушення дисципліни та маргінальні дії”.

До складу РПС за різними даними входять члени радикальної організації “Білий молот” (котрі підозрються в розстрілі працівників ДАІ у Києві на Броварському проспекті), народний депутат Сергій Мельничук, а також екс-нардеп Юрій Кармазін. Останій відомий зокрема тим, що був захисником Костянтина Григорішина – російського олігарха, якому приписують фінансування забороненої Комуністичної партії України.

Нагадаємо, що меморіал “Дерево Свободи” на честь героїв Небесної сотні відкрили у Вінниці 23 лютого. Відкриття здійснювали безпосередньо родичі загиблих на Майдані.