“Респіраторів отримали нуль”: мер Вінниці розповів про централізовані поставки медзасобів від держави

13:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міські лікарі та медзаклади Вінниці забезпечуються медикаментами та засобами захисту найбільше за рахунок коштів міського бюджету та волонтерів і в значно меншій мірі – за рахунок централізованих поставок держави. 

Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов, відповідаючи на запитання журналістів про співвідношення державних поставок із медикаментами та ЗІЗ, придбаними коштом місцевої громади та волонтерами. Так, міський голова навів кілька прикладів по деяких позиціях медикаментів та засобів індивідуального захисту, що наразі є у міста:

Зокрема, респіраторів другого та третього ступеня захисту від централізованих поставок місто не отримало взагалі, у той час як за кошти Вінницької міської ОТГ було закуплено 35 237 таких респіраторів. Ще 6300 штук надав фонд “СтопВірус”.

Одноразових костюмів біозахисту від централізованого постачання місто отримало 200 штук, в той час як за кошти місцевого бюджету їх було закуплено 17 898 штук, а за ініціативи “СтопВірус” – 685 таких костюмів.

Захисних рукавичок від централізованих поставок Вінниця отримала 18 600 штук, за кошти міського бюджету – 11 655 пар таких рукавичок.

Бахіли – 400 пар від централізованих поставок, 3 789 пар – за кошти міського бюджету і 250 пар – від фонду “СтопВірус”.

Захисні окуляри і щитки: десять штук від централізованих поставок, 1230 штук – з міського бюджету та 380 штук – від фонду “СтопВірус”.

Медикаменти, які передбачені протоколом лікування коронавірусної хвороби:

Від централізованих поставок таких медикаментів надійшло на суму 519 тисяч гривень

З міського бюджету закуплено на суму 2 млн 104 тисячі гривень

Від фонду “СтопВірус” – на суму 365 тисяч гривень.

Крім того міський голова додав, що місто чекає 19 апаратів штучної вентиляції легень, і протягом тижня-двох місто буде забезпечене в повній мірі ШВЛ виходячи з наявної епідемічної ситуації.

 

– Об’єктивно кажучи, Україна не була готова в повній мірі до пандемії та запровадження карантинних заходів, підготовки всіх медичних закладів до коронавірусу. Поки ми шукали, де купити засоби індивідуального захисту по адекватній ціні, відповідне обладнання, на перших порах нам дуже допомогли волонтери.

Це починалося з елементарних речей, коли та чи інша людина, просто маючи контакти лікаря, передавали умовно п’ять масок, чи два-три респіратора, чи десять бахіл, чи два-три костюми біозахисту. Поступово ми налагодили цю роботу і можемо констатувати, що дуже багато нам допоміг фонд “СтопВірус” особливо в питанні придбання медикаментів і засобів індивідуального захисту. Вже у квітні місяці ми отримали можливості придбати засоби індивідуального захисту за кошти місцевого бюджету, які ми виділили ще в березні, – зазначив міський голова.

Читайте також: Захисні костюми, щитки і обприскувачі: медикам Вінниччини направили чергову допомогу від фонду “СтопВірус”. ФОТО

Читайте також: «Це як на початку війни»: історії вінницьких волонтерів, які допомагають військовим і медикам

Читайте також: Мер Вінниці анонсує відкриття роботи міських продуктових ринків вже з 30 квітня

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.