Рекордна «Закрутка»: у Вінниці понад три сотні людей вирушили у веломарафон. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 22 вересня, у Вінниці розпочався п’ятий велосипедний марафон “Закрутка по-вінницьки. Соточка”. Окрім того, що на марафоні зареєструвалася рекордна кількість учасників, вперше з’явилася група для любителів “NextBike”, а також долучилися вихованці дитячих спортивних шкіл.

Загалом було зареєстровано 328 учасників з різних куточків України: Херсону, Києва, Львова, Харкова, Миколаєва, Одеси, Хмельницького, Тернополя, Житомира та низки інших міст.

        

Загалом це 16 аматорських команд, що долатимуть маршрут у чотирьох категоріях: “Шосе” (братимуть участь за правилами Українського Аматорського Туру, за результатами загального заліку марафону отримають бали рейтингу УАТ), “МТБ+” (гірські та кросові велосипеди, спортсмени увійдуть до загального заліку, але не отримають очки рейтингу УАТ), “Фан” та “NextBike” (будуть відображатись у загальній таблиці, але за них не будуть нагороджувати медалями).

     

Перш ніж стартувати від Європейської площі, велосипедисти пройшли реєстрацію та інструктаж. Оскільки марафон є фановим та спрямований в першу чергу на пропаганду здорового способу життя, в ньому змогли взяти участь велосипедисти різного віку.

Наприклад, наймолодшому – 15 років, а найстаршому – 72 роки. Молоде покоління велосипедистів, а саме учнів дитячих спортивних шкіл, які долають дистанцію в супроводі тренерів – було залучено цьогоріч в якості експерименту. Також цьогоріч вперше було організовано суддівську колегію (головний суддя – суддя Національної категорії).

     

Окрім організаторів, перед стартом слово взяли й дехто з учасників марафону. Як от наприклад, Владислав Скальський, який, до речі, нещодавно обійняв посаду голови Вінницької обласної державної адміністрації. Він розповів, що це його перший марафон. До того чиновник тренувався на менш тривалих дистанціях і ось зрозумів, що готовий проїхати “соточку”.

За тим виступили очільники профільних департаментів та управлінь Вінницької міськради та обласної державної адміністрації, які наголосили на необхідності не лише розвитку велоінфраструктури, а й на підвищенні рівня культури на дорогах. Після коротких промов організатори сформували колону, пролунав постріл гармати і велосипедисти вирушили в дорогу.

     

Як розповів Vежі співорганізатор заходу Олександр Царевський, цього разу маршрут “соточки” – це не зовсім сто кілометрів, оскільки від місця технічного старту маршрут складає 87 кілометрів, а ось від Європейської площі – 104 кілометри.

Дистанція була скорочена через ремонт доріг (Немирівська розв’язка та виїзд на Данила Нечая) та у зв’язку з ходою в рамках Всеукраїнського конгресу сімей Римо-Католицької Церкви (у зв’язку з цим старт велосипедистів мусили перенести на півгодини раніше).

  

Тож сьогодні велосипедисти подолають маршрут: технічний старт від Тяжилова (автосалон “Вінниччина-авто”) – Турбів – Калинівка – Гущинці – Мізяків – Стрижавка – об’їзна – фінішна на ТРЦ “Plaza Park” (о 12:00). Розклад: 

8:00 – 8:30 площа Європейська: формування команд волонтерів на КП в Новій Прилуці, Калинівці, Мізякові. Інструктаж команд КП.
8:10 – 9:50 площа Європейська: Відкриття реєстрації, підготовка старту
9:15 – 9:25 площа Європейська: Урочиста частина, Інструктаж учасників вело марафону
09:30 площа Європейська: Старт святкового велопробігу містом до місця технічного старту (Тяжилів, автосалон “Вінниччина-авто”)
09:50 прибуття до місця технічного старту (Тяжилів, автосалон “Вінниччина авто”)
10:00 Старт категорії «Шосе»
10:05 Старт категорії «МТБ» та «Фан» «Nextbike»
10:30 Відкриття КП Нова Прилука
11:00 Відкриття КП Калинівка>
11:30 Відкриття КП Мізяків
12:00 Відкриття Фінішу (ТРЦ Plaza Park)
13:00 Нагородження переможців в категорії «Шосе»
13:30 Нагородження переможців в категорії «МТБ»
14:00 Нагородження переможців в категорії «Nextbike»
14:30 Закриття КП Нова Прилука. Звіт про проходження учасників
16:00 Закриття КП Калинівка. Звіт про проходження учасників
16:30 Закриття КП Мізяків
17:00 Закриття фінішу

Ініціативна група організаторів: Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА, Комітет по фізичній культурі та спорту Вінницької міськради, Департамент енергетики, транспорту та зв’язку ВМР, Федерація велосипедного спорту Вінницької області, ГО “Вінниця Мобільна”, ініціативна група “Критична маса”.

Фото Ольги Мірошниченко