Реконструкція Будинку офіцерів, підземний паркінг і громадський простір на площі Перемоги: у Вінниці триває громадське обговорення

19:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці в лютому відбудуться громадські слухання щодо детального плану території в районі Будинку офіцерів. Наразі триває громадське обговорення. Проєктною документацією передбачається, зокрема, знесення зруйнованих частин Будинку офіцерів з подальшим відбудовуванням цих частин та створення підземного паркінгу під площею Перемоги.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради та на сайті міськради.

Що передбачає детальний план території?

В проєкті містобудівної документації вказано, що загальна площа території розроблення детального плану складає 9,8594 га. Зазначена територія обмежена вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці та включає, зокрема, площу Перемоги, Будинки офіцерів та побуту (“Ювілейний”) та музей-садибу Коцюбинського.

Схема сучасного використання території

Будинок побуту, Будинок офіцерів та громадський простір

Детальним планом не передбачається створення нової житлової забудови чи розміщення ділових центрів та інноваційних об’єктів.

– Однак, внаслідок ракетного удару 14 липня 2022 року було частково зруйновано Будинок побуту «Ювілейний» та Будинок офіцерів. Тому проектними рішеннями детального плану передбачається знесення зруйнованих частин Будинку офіцерів з подальшим відбудовуванням цих частин в існуючих межах та з влаштуванням виїздів та в’їздів у підземний паркінг. Також, передбачається реконструкція Будинку побуту «Ювілейний» в його існуючих межах, – йдеться в документації.

Також вказано, що вказано, що, окрім існуючих громадських закладів, магазинів та закладів громадського харчування, в межах території детального плану було запроектовано ділянку для комфортного громадського простору з високою якістю середовища, яка має демонструвати підходи, що будуть в подальшому використані при реконструкції усього проспекту Коцюбинського. Запроектовано розмістити інформаційний центр (павільйон), зміст для якого формується з проектів розвитку Замостя та міста, також це місце, де можуть проходити публічні заходи, виставки, зустрічі.

Проєктний план

– Проектне рішення:
Весь майдан Перемоги включно з територіями за перехрестям об’єднуємо в єдине ціле. Між Будинками офіцерів та побуту буде чітко окреслене коло площі, а всередині неї — невеликий затишний зелений “острів”, для відвідувачів концертів в Будинку офіцерів — комфортні зони очікування, для малих компаній та пари закоханих — потаємний острів на площі, для проактивних мешканців — площа та павільйон для проведення подій, а для туристів — інфопоінт з кафе, – йдеться в документації.

Вказано, що на місці подій 14 липня 2022 року було запроектовано сквер з місцем пам’яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу.

Будинок офіцерів після обстрілу

Музей-садиба

Означено, що проектом було враховано пропозиції переможців творчого конкурсу «Коцюбинський вдома» щодо облаштування території музею-садиби, а саме створення яблуневого саду музею, простору мистецьких подій, дитячого хутору та музейної експозиції.

Загалом вказується, що “передбачається збереження усіх пам’яток архітектури в межах території Детального плану“.

Паркомісця

Натомість, підземний простір в межах території буде використовуватися для будівництва підземних паркінгів для мешканців міста. При цьому “підземні паркінги чи їх окремі частини, що спроектовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення, та в яких створені умови для тимчасового перебування людей будуть слугувати як споруди подвійного призначення“.

Загалом місця для паркування запроектовано вздовж житлових вулиць, а також у підземному паркінгу, що розташовуватиметься під громадським простором на площі Перемоги. Зазначено, що загальна кількість машино-місць в паркінгу складає – 221 машиномісце, а вздовж вулиць – 203 машиномісця.

Водовідведення

Вказано, що водовідведення поверхневих вод від будівель і споруд передбачається по лотках проїжджої частини з подальшим відводом на окрему локальну очисну споруду дощових вод, яка розміщена в найнижчій точці рельєфу на території. Після очищення дощові води перекачуються для поливу зелених насаджень.

Громадські обговорення та громадські слухання

Так, 6 січня розпочалось громадське обговорення проєкту містобудівної документації – «Детальний план території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці».

Розробником проєкту містобудівної документації стало ТОВ «Просторове планування».

З матеріалами проєкту містобудівної документації в електронному вигляді можна ознайомитись на вебсайті Вінницької міської ради у розділі «Громадські слухання» за посиланням, а на паперових носіях документація буде доступна з 4 до 8 лютого 2023 року включно (з 8.30 год до 19.00 год), за адресою: м. Вінниця, вул.Григорія Сковороди, 38.

В межах громадських обговорень пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі департаментом правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул.Соборна, 59, тел. 59-51-55, 59-51-59, або за допомогою електронної пошти: [email protected] до 8 лютого 2023 року включно. У повідомленнях просять вказувати прізвища, імена, по батькові, місце проживання та ставити особистий підпис фізичної особи.

Юридичні особи мають подавати пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядаються.

А громадські слухання з обговорення містобудівної документації – «Детальний план території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці» відбудуться 9 лютого 2023 року, о 17:00, у ВОМЦ «Квадрат» (вул.Театральна, 15 в м. Вінниця).

Фото з архіву

Графіка з документації громадського обговорення