“Рейтинг”: ключовими проблемами в Україні вважають війну, безробіття і COVID-19

10:25
Автор: Vежа

Ключовими проблемами країни опитані громадяни вважають військовий конфлікт на Сході України, безробіття та епідемію COVID-19. Також більшість респондентів вважає, що Президент і Міністерство охорони здоров’я неефективно реагують на загрозу коронавірусу.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, яке проводили 24-28 березня серед населення України віком від 18 років і старші. Водночас на особистому рівні трійка найважливіших проблем, обраних респондентами, дещо відрізняється.

Проблеми на рівні країни

У повідомленні йдеться, що 47% респондентів ключовою проблемою країни вважають військовий конфлікт на Сході України, 37% назвали відсутність роботи, безробіття, і 35% – епідемію коронавірусу.

Також 27% респондентів вважають важливою проблемою в Україні низький рівень зарплат і пенсій, 21% – хабарництво та корупцію у владі, по 19% – некомпетентність влади та підвищення тарифів на комунальні послуги, 16% – неможливість отримати якісне медичне обслуговування.

Зазначається також, що кількість тих, хто вважає епідемію коронавірусу важливою проблемою для країни, зросла удвічі (в порівнянні з липнем 2020 року).

 

Проблеми особистого рівня

Натомість на особистому рівні трійка найважливіших проблем, названих респондентами, дещо відрізняється. Так, найбільше українців хвилює низький рівень зарплат та пенсій (38%) і підвищення тарифів на комунальні послуги (35%). Епідемію коронавірусу особистою проблемою вважають 25%, військовий конфлікт на сході України – 24%.

Крім цього підвищенням цін на основні товари та послуги найбільше стурбовані 23% респондентів, відсутністю роботи, безробіттям – 23%, неможливістю отримати якісне медичне обслуговування – 16%, хабарництвом та корупцією у владі – 14%, а некомпетентністю влади – 13%.

Також зазначається, що з липня 2020 значно зросла кількість тих, хто вважають особистими проблемами, підвищення тарифів та епідемію коронавірусу.

 

Оцінка медичної сфери в Україні

Результати опитування показали, що близько третини опитаних вважають, що цього року державні кошти в першу чергу варто спрямувати на боротьбу з коронавірусом та збільшення соціальних виплат, пенсій. Лише 10% – за спрямування державних грошей на збільшення зарплат медиків, 8% – на будівництво доріг, і 4% – на збільшення зарплат вчителів.

Цікаво, що головною причиною зростання захворюваності на COVID-19 у березні цього року респонденти назвали недотримання карантину громадянами (46%). Далі – сезонне зростання простудних захворювань (32%), неефективні дії влади (28%) та виникнення нових форм коронавірусу (17%).

• З липня 2020 року зросла кількість тих, котрі оцінюють високою компетентність українських медиків: 46% оцінюють як високий рівень і 42% – протилежної думки.

• 47% опитаних зверталися за медичною допомогою в державні заклади охорони здоров’я протягом останніх пів року. 53% – не зверталися. Останніх більше серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) та чоловіків. Серед тих, хто звертався, 43% на добре, або відмінно оцінили якість отриманих послуг. 33% оцінили на задовільно, 23% – на погано, чи жахливо. Останніх найбільше серед старшої вікової групи (60+ років), жителів міст, бідніших та чоловіків.

• Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють – 37%, не знають такого – 34%. Ексміністру Уляні Супрун довіряють 14%, не довіряють – 61%, не знають її – 17%. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знають майже половина опитаних. Довіряють їм близько 8-9%, не довіряють – близько третини.

• Близько 30% вважають, що Президент Зеленський і Міністерство охорони здоров’я ефективно реагують на загрозу коронавірусу, понад 50% опитаних вважають, що неефективно. 18% вважають ефективним реагування Кабінету Міністрів України і Верховної ради, понад 60% – неефективним. У порівнянні із листопадом 2020 року спостерігається деяке зниження позитивних оцінок реагування на загрозу коронавірусу органів центральної влади.

• 63% підтримують те, що в Україні не планують використовувати російську вакцину від коронавірусу Спутник-V, 23% – мають протилежну думку. Останніх найбільше серед мешканців Півдня і Сходу.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%
Терміни проведення: 24-28 березня 2021 р.

Графіка – ratinggroup.ua
Фото – 057.ua (ілюстрація Нікіти Тітова “Передова”)

Читайте також: Вінниця очолила рейтинг прозорості найбільших міст України

Читайте також: «Рейтинг»: у Вінниці діяльністю міського голови задоволені 76% опитаних мешканців

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.