Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування українців щодо їхнього ставлення до запровадження ринку землі. Більша частина опитаних не підтримують відкриття ринку купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення.
Опитування тривало з 23 по 27 квітня, а вже 11 травня було опубліковано результати. Зазначають, що опитували громадян віком від 18 років й старших в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Участь взяли дві тисячі респондентів. Помилка репрезентативності опитування не більше 2,2%.
Про відкриття ринку купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення з першого липня 2021 року знають понад дві третини опитаних (46% – багато чули про це, 32% – щось чули), а 22% нічого по це не знають. Останніх більше серед наймолодших опитаних, мешканців міст, та тих, хто не має земельного паю.
– Третина опитаних вважають, що найбільше вплинув на прийняття рішення про запровадження ринку обігу (купівлі/продажу) земель сільськогосподарського призначення Президент і Верховна Рада. Лише 12% вважають, що на це рішення вплинув Уряд країни.
Переважна більшість респондентів (77%) переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. Не підтримують таку ініціативу 16% опитаних. Понад половина (58%) однозначно готові взяти участь у такому референдумі, 17% – скоріше б взяли участь, 20% – не взяли б участі.
З тих, хто взяв би участь у референдумі та вже визначився з відповіддю, 64% проголосували б проти запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення. Решта 36% – підтримали б цю ініціативу.
Більшість опитаних громадян (79%) проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. Водночас підтримують таку ініціативу лише 15% респондентів.
Загалом, результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» показали, що 65% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному, а 13% – не визначилися.
– Відносно краще оцінюють напрямок розвитку країни молоді опитані (18-29 років), мешканці обласних центрів та виборці партії «Слуга народу», – йдеться в інформації від «Рейтингу». – 65% опитаних вважають, що в уряді повинні працювати спеціалісти з досвідом роботи у владі, 23% – за так звані «нові обличчя».
– У парламентському рейтингу лідирує партія «Слуга народу» (22,8% серед тих, хто визначився і має намір проголосувати). За партію «Європейська солідарність» – 14,4%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 13,7%, партію «Батьківщина» – 12,2%. Рейтинг інших партій значно нижчий.
Переглянути презентацію результатів опитування можна за ЦИМ посиланням.
Головне фото: Агропортал “Пропозиція”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.