Рапіри та електронні годинники: що цікавого готує для вінничан 86-й театральний сезон

17:15
Автор: Вероніка Перепелиця
Become a Patron!

26 вересня у Вінницькому  обласному  академічному  музично-драматичний театр імені Миколи  Садовського стартує 86-й театральний сезон. Про це під час прес-конференції стосовно початку сезону розповів директор театру Володимир Лозовський. Відкриють 86-й сезон інсценізацією легендарного “Гамлету” у інтерпретації режисера театру імені  Садовського Тараса Мазура.

Сам режисер і акторський склад вистави також були присутні на прес-конференції, тож трохи привідкрили завісу того, яким же постане Гамлет перед вінницьким глядачем.

“Гамлет – це історія, яка є надзвичайно на часі, – сказав сам режисер вистави, – це історія моральних пошуків і відповідей на одвічне питання “бути чи не бути”, що таке добро і що таке зло і чи варта помста того, що ми за неї віддаємо”. 

Режисер зазначив, що у цій інтерпретації будуть поєднані авторська і класична версії, але не став розкривати усі карти, завуальовано натякнувши, що тут будуть і рапіри, і електронні годинники. За основу був взятий один із сучасних перекладів “Гамлета”, виконаний українським письменником Юрієм Андруховичем, а музичним супроводом стануть твори німецького композитора Альфреда Шнітке.

Підготовка вистави тривала з 26 квітня 2019 року і вже 26 вересня вінничани зможуть на власні очі побачити Гамлета у виконанні актора драми Богдана Костюка.

Подарунком до новорічних та різдвяних свят для найменших відвідувачів театру стане казка “Чарівник смарагдового міста” у власній інсценізації молодого режисера-постановника Романа Хегая-Семенова. Сам режисер у ході прес-конференції був неговірким, але запевнив, що ця вистава буде оповита магією та фантастикою.

Головна режисерка театру, Народка артистка України Таїса Славінська запевнила, що цього театрального сезону буде багато несподіванок і цікавих прем’єр. ”

Цього сезону ми точно будемо вражати і надалі зацікавлювати вінницького глядача.  Хоча у нас прекрасна віддана публіка, конкуренція росте і ми реагуємо на ці виклики”.

Пані Таїса виступила у ролі режисера-постановника вистави “Гостина літньої пані” за твором Фрідріха Дюррентматта “Візит старої дами”, яка буде представлена до Дня театру 27 березня 2020 року. Виставу Таїса Славінська робить разом з художником-постановником Тетяною Гусевою-Ковтун, з якою режисерка співпрацює на сцені театру імені Садовського вже втретє.  Головну роль зіграє Народна артистка України Лідія Бєлозьорова.

Загалом директор театру Володимир Лозовський зазначив, що 86-й сезон стане для театру мандрівним. Навесні 2019 року театр представив українсько-американський проєкт “Незабутня квітка“, з яким трупа почала активно гастролювати. Уже відбулися покази у Києві та Харкові, на черзі Ужгород, Мукачево та інші міста, до яких обіцяють доїхати наступного року. Цьогоріч театр гастролюватиме і закордон, у жовтні запланований виїзд до Грузії у місто Кутаїсі, а у листопаді – на фестиваль у Миколаєві.

Зустріч з пресою влаштували у приміщенні самого театру, фасад якого нині перебуває у активній фазі облаштування. Проте, як запевнив  директор театру, вже в день відкриття сезону фасад має бути повністю готовий, про що глядачі  зможуть переконатись на власні очі. Також за останній час відбувалися значні роботи з облагородження інтер’єру, зокрема, перероблення малої сцени театру.

Також директор театру повідомив, що з квитки вже з цього сезону подорожчають. Так, на прем’єрні вистави для дорослого ціна за квиток коливатиметься від 100 до 300 гривень, на інші – від 80 до 200. Для дітей ціна за квиток становитиме 50 гривень. На вистави малої сцени для дорослих квитки коштуватимуть від 120 до 150 гривень.

Загалом театральний сезон обіцяють наповнити сюрпризами, які чекатимуть глядачів уже в день відкриття  26 вересня цього року. Слідкувати за розкладом та анонсами прем’єр можна на сайті театру за ЦИМ посиланням.

Фото Вероніки Перепелиці, головне фото з архіву VежА

Читайте також: “Його сміливо можна перенести до будь-якої столиці”: історія міського театру Вінниці

 

«Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED»

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.