путін оголосив в росії часткову мобілізацію, підтримав референдуми й звинуватив країни Заходу в “ядерному шантажі”

10:40
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У рф путін підписав указ про часткову мобілізацію відсьогодні, з 21 вересня. Таким чином призиватимуть тих, хто зараз у запасі й з досвідом служби в армії рф, мають військово-облікові спеціальності та відповідний досвід.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Зазначається, що перед відправкою в частини обов’язкова додаткова військова підготовка з урахуванням досвіду “спеціальної військової операції”. Загалом планують призвати 300 000 резервістів. Також міністр оборони росії сергій шойгу заявив, що втрати росії у війні проти України – менш ніж 6 тисяч солдатів, а 90% поранених повернулися на службу.

Окрім часткової мобілізації, путін у своєму відеозверненні звинуватив країни Заходу в “ядерному шантажі” росії – при загрозі територіальній цілісності заявив про готовність “використати всі наявні в себе засоби”. Також за його словами, він “підтримає рішення жителів Донбасу, Херсонщини й Запорізької області”, що означає проведення нових референдумів:

“Ми не можемо не відгукнутись на їх щире прагнення самим визначати своє життя. Парламенти народних республік Донбасу, а також військово-цивільні адміністрації Херсонської та Запорізької областей ухвалили рішення щодо проведення референдумів про майбутнє цих територій. І звернулися до нас, до росії із проханням підтримати такий крок”, – додав путін у зверненні.

Окрім цього, він двічі зазначив про саме часткову мобілізацію та додав, що “мобілізаційні заходи розпочнуться сьогодні”.

Ілюстративне фото – https://www.slovoidilo.ua/