“Природний” чи “активний”: вінничани проголосували, яким вони хочуть бачити парк “Хімік”

15:30
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

Природний, активний чи багатофункціональний: такі три варіанти розвитку парку “Хімік” сьогодні презентували мешканцям прилеглих будинків фахівці “Інституту розвитку міст”.

Чергове обговорення майбутнього багатостраждального парку відбулося в середині дня в неділю, тож містян на зустріч з вінницькими урбаністами цього разу прийшло значно менше, ніж минулого разу. Нагадаєм, що 10 квітня “Інститут розвитку міст” та волонтери вперше зустрілися з мешканцями, аби пояснити, як вивчатиметься громадська думка щодо подальшого облаштування парку “Хімік”.

Після першої зустрічі “Інститут розвитку міст” організував низку зустрічей з урбаністами, архітекторами та іншими експертами, аби узагальнити побажання мешканців, озвучені під час першого етапу обговорень. Як наслідок, урбаністи перезентували три варіанти облаштування парку, за які сьогодні відбувалося народне голосування.

 

ВАРІАНТИ ОБЛАШТУВАННЯ ПАРКУ

Так, перший варіант – “Природній” або “Базовий” – передбачає максимальне збереження зелених зон, тишу та спокій у парку, натомість мінімальну кількість дитячих, спортивних та ігрових майданчиків. У “базовому” варіанті зокрема врахована необхідність створення лавок, урн встановлення контейнерів для прибирання за собаками, відновлення існуючих дитячих та спортивних майданчиків. Цей варіант – найпростіший в реалізації.

 

Варіант №2 – “Активний” або “Розширений” – передбачає створення кращої інфраструктури для заняття спортом та дозвілля дітей, зокрема і за рахунок зменшення площі озеленення. У такому випадку в парку можуть з’явитися нові спортивні майданчики з тренажерами і два дитмайданчика для малечі різного віку.

 

Третій варіант – найскладніший в реалізації – називається “Багатофункціональний” або “Максимальний”. Крім оновлень, перелічених у двох попередній варіантах, він також передбачає побудову сцени, літнього театру або кінотеатру, зони для настільних ігор, встановлення вай-фай роутерів, створення поля для гри у футбол або волейбол.

 

Учасники обговорення мали можливість вивчити запропоновані варіанти та проголосувати за них, вкидаючи відповідні “бюлетені” в спеціальні урни для голосування. Так, зелені папірці означали голос “за”, червоні – “проти”. На “бюлетенях” мешканці також могли описати свою позицію, чому вони голосують саме так, а не інакше.

Традиційно під час зустрічі звучало питання щодо можливої побудови церкви на території парку. Однак як пояснили організатори зустрічі, за такий варіант проголосувало лише 2%  опитаних, а “проти” спорудження культової споруди виступила переважна більшість мешканців.

 

Голосування завершиться сьогодні о 19:00, однак спостерігаючи за його ходом, можна з упевненістю сказати, що переважна кількість зелених “бюлетенів” була віддана за варіант №2 “Активний”. Водночас перший та третій варіант отримали також багато “червоних” бюлетенів, тобто голосів “проти”.

Крім голосування в урни, учасники обговорення також заповнили анкету, в якій зазначили де саме вони проживають, як часто та з якою метою відвідують парк, а також мали можливість обрати з переліку об’єкти, які би вони хотіли спорудити в “Хіміку”.

Як пояснила Vежі директорка інституту розвитку міст Аліна Дяченко, після опрацювання усіх думок мешканців, узагальнені результати обговорень будуть презентовані на депутатських комісії у Вінницькій міські раді. За тим, зважаючи на думку людей, депутати можуть винести на сесію проект рішення, який передбачатиме втілення побажань мешканців у життя і оновлення парку.

Якщо ж результатів цих обговорень депутатам буде недостатньо, Дяченко пропонує провести фахові соціологічні дослідження думки вінничан.

Фото Миколи Геркалюка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.