Прикордонників з Вінниччини судитимуть за незаконне переміщення товарів на понад 2 мільйони гривень

17:01
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Прикордонників з Вінницької області судитимуть за незаконне переміщення товарів на понад 2 мільйони гривень. Їм загрожує від штрафу до кількох років позбавлення волі за те, що пропустили автівку через закритий пункт пропуску.

На сайті ДБР повідомили, що йдеться про трьох інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби “Болган” Могилів-Подільського прикордонного загону.

Слідством встановлено, що 22 травня 2020 року один із прикордонників одержав від громадянина неправомірну вигоду за сприяння в незаконному переміщенні поза митним контролем автомобілю та товару, який знаходився в ньому. Для цього прикордонник залучив ще двох своїх колег-інспекторів, яким пообіцяв надати кошти після здійснення незаконних дій, – йдеться у повідомленні. – Не зважаючи на те, що діяльність пункту пропуску “Грабарівка” була призупинена через карантинні обмеження, транспортний засіб із товаром на понад 2 мільйони гривень перетнув державний кордон із Республіки Молдова до України.

У ДБР повідомили, що 23 травня слідчі затримали прикордонників, а товар та автомобіль вилучили.

Таким чином, двом прикордонникам інкримінують прийняття пропозиції та одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України), а іншому пропозицію та надання службовій особі неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч. 1 ст. 369 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді штрафу від 1 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк від 3 до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від 2 до 4 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Іншому покарання у вигляді штрафу від 1 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 4 років, або позбавлення волі на той самий строк, – йдеться у повідомленні.

Фото – dbr.gov.ua

Читайте також: На Вінниччині викрили прикордонників, які допомагали переправляти контрабанду

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.