“Прозорі міста”: Вінниця посіла друге місце за кількістю опублікованих наборів даних

20:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінниця посіла друге місце за результатами дослідження програми “Прозорі міста” за кількістю опублікованих наборів даних станом на 1 грудня 2022 року. Так, органи місцевого самоврядування Вінниці опублікували 21 набір даних з 57 необхідних (такий самий показник в Ужгорода, який також, відповідно, посів друге місце).

Про це повідомляється в результатах дослідження.

 

Так, програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) дослідила публікацію відкритих даних в умовах війни. Участь у дослідженні взяли 18 обласних центрів.

Так, першим у рейтингу виявився Тернопіль, влада якого опублікувала 32 набори даних з 57 необхідних. На другому місці – Ужгород та Вінниця з 21 набором даних, на третьому – Луцьк (20 наборів).

Вказано, що середній показник стану публікації даних за усіма містами є низьким та становить 25,1%. Так, разом міста повинні були опублікувати 1 026 обов’язкових наборів. Проте опубліковано лише 258 наборів

Найчастіше міста публікують дані про депутатів місцевих рад, у тому числі контактну інформацію та графік прийому, поіменні результати голосування депутатів на пленарних засіданнях, а також дані про електронні петиції.

Разом з тим, жодна міськрада, за даними дослідження, не опублікувала, наприклад, дані про видані дозволи на порушення об’єктів благоустрою, дані про експлуатаційні характеристики будівель комунальних підприємств, установ (закладів) та організацій, у яких впроваджено системи енергетичного менеджменту чи дані про місця розташування зарядних станцій для електричного транспорту.

Вказано, що у Рейтингу прозорості 2021 року Вінниця посіла 7 місце (78,9 бала), Луцьк – 22 (62,4 бала), а Ужгород – 38 (53,5 бала).

Цікаво, що вісім з 18 досліджуваних міст — Львів, Вінниця, Тернопіль, Дніпро, Чернівці, Хмельницький, Кропивницький, Івано-Франківськ — приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних. Документ містить основні принципи роботи з відкритими даними, серед яких відкритість за замовчуванням, оперативність і вичерпність, порівнюваність та інтероперабельність.

Приєднавшись до хартії, міста зобов’язалися керуватися ними під час оприлюднення даних. Так, локальні плани дій з реалізації принципів хартії ухвалили Львів, Вінниця, Тернопіль.

Ознайомитись з повною версією дослідження можна за ЦИМ посиланням.

Графіка – з результатів дослідження