× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Проза Вінниці: готуймося до міської літератури, яку зможе створити кожен

22:04
Автор: Андрій Качор

Дехто з наших читачів можливо бачив, що одним з проектів цьогорічного Бюджету громадських ініціатив став проект “Проза міста”, поданий автором цих рядків. Фактично ж ідеться про проект від усієї команди Vежі та не лише.

Якщо стисло: ми хочемо влаштувати якісний літературний конкурс короткої прози про Вінницю. Подію, яка дасть зрозуміти, як це місто бачать вінничани та люди з інших міст у формі історій, написаних тут і зараз.

Ці історії можуть бути фантастичними і комічними, саркастичними і соціальними, філософськими та політичними – будь-якими. За умови, що ця історія коротка (максимум три сторінки тексту), обов’язково пов’язана з Вінницею, написана українською мовою і ніде до цього моменту не публікувалася.

Ми плануємо залучити до конкурсу кращих письменників країни в якості журі, а відтак –  кращих авторів з будь-яких міст і звісно з Вінниці. Наш проект передбачає хороший призовий фонд, аби мотивувати учасників, створити попит і відібрати справді круті історії.

Ми вже робили таке раніше в іншому місті, де з локального конкурсу “Проза міста” швидко виросла в подію національного рівня. Так, в журі “Прози міста” ще вісім років тому перебували Юрій Андрухович та Сергій Жадан, Юрій Іздрик та Сергій Пантюк.  А серед конкурсантів, наприклад, Павло Коробчук та Макс Кідрук, який невдовзі презентуватиме у Вінниці свою нову книгу.

Банер конкурсу 2011 року

Попередні домовленості про партнерство ми вже маємо з Litosvita: провідною в країні структурою, яка займається літературною освітою, вже понад 10 років організовує літературні події, комунікує з усім літсередовищем ще й має власне видавництво Pabulum. До речі, остання їхня подія зібрала аншлаг у Вінниці, рідко бачений в нашому місті на літературних подіях.

Ми впевнені, що на “Прозі міста” ми тримаємо справді унікальний літературний зріз того моменту, в якому зараз перебуває Вінниця. Очима різних людей, з різних районів і міст, різного віку та роду занять, у всіляких жанрах та з дуже різними повідомленнями до міста і світу. 

Попри те, що конкурс має важливу мету, ми сподіваємося зробити все максимально весело і легко. Можете поглянути, як ми “гнали” в 2012 році, але не судіть надто суворо – все ж таки це все було аж сім років тому! 🙂

Найкращі твори ми опублікуємо, а вже з шорт-листу кваліфіковане журі обере переможців. Тоді ми запросимо всіх на церемонію нагородження переможців (все має бути по-дорослому), де відбудеться вручення призів, а ще нам точно буде про що поговорити в розрізі Вінниці під келих чогось хмільного чи філіжанку чогось гарячого.

В ідеалі, з кращих творів конкурсу мала би вийти непогана книжка. Але чи матимемо ми для цього ресурс – говорити ще зарано. Будемо сподіватися, що до нас також приєднаються спонсори та меценати, коли побачать, що це справді хороша справа.

Повноцінна промо-кампанія конкурсу розпочнеться пізніше, ну а той, хто все ж дочитав цей текст до кінця, може вже думати над ідеєю свого майбутнього твору на “Прозу міста”. Ви маєте повну свободу тем і форматів, але – лише в прозі, до 10 тисяч знаків та з присутність Вінниці в тексті. Детальні правила ми оголосимо незабаром, а прочитати більше про сам проект можна за цим посиланням.

Є ще одна деталь: важливо, аби вінничани підтримали наш проект під час всеміського голосування і ми сподіваємося, що місто віддасть свої голоси, аби почитати прозу про себе!

Читайте також: У літконкурсі “Проза Міста” переміг твір про ракету, яка влучила в будинок

Читайте також: Переможці Конкурсу “Проза Міста 2012”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.