Публікації за датами

  • 05 Грудня/ 10:53
    Новини

    Публікація05.12.1710:53

    Автор:Vежа

    За п’ять років у Вінниці з’явилася майже сотня постачальників сонячної енергії. ВІДЕО

Чи не найпопулярнішим видом альтиернативної енергії на Вінниччині є сонячна -тільки за останні п’ять років в області встановили 20 СЕС і їхня кількість, вочевидь, буде зростати. 

Лише протягом 2017 року у Вінниці з ПАТ «Вінницяобленерго» уклали 5 договорів про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватного домогосподарства. По всій області аналогічних договорів було 38, повідомляє «Вінницяобленерго».

Про зростаючий попит на встановлення спеціальних панелей на дахах будинків може свідчити те, що загалом за 5 років було укладено 97 договорів про купівлю-продаж сонячної енергії.

Як розповідають у сюжеті телеканала “ВІТА”, особиста СЕС дозволяє економити на вартості електроенергії та не залежати від постачальників. Крім того, існує спеціальний “зелений тариф”, який дає можливість не лише споживати, а й продавати зайву електроенергію.

  • Перщ за все, споживач має спожити цю електроенергію сам, а вже надлишок, який він не використав, ми купуємо за тарифом 5,05 гривень, – розповідає генеральний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук.

Договір за зеленим тарифом укладають до 2030 року, а це значить що сума компенсацій до того часу не зміниться.

Про переваги сонячної електроенергії знають в Аграрному університеті, де встановили лише одну панель, але навіть це дозволяє безкоштовно освітити коридор на всьому поверсі навчального корпусу. Сонячна панель забезпечує лише частину власних потреб унверситету, а ось якби цих панелей було більше – надлишок електроенергії могли б віддавати державі, ще й отримувати за це гроші.

  • Ми встановили 12 світодіодних світильників, які працюють повністю від сонячної енергії, – розповідає доцент кафедри електротехнічних систем ВНАУ Олена Рубаненко. – Але якщо встановити акумулятор, який ми вже закупили, то це дасть змогу повністю освітити всі коридори корпусу.

Щодо панелей то найчастіше їх встановлюють на південну частину даху будинку, незалежно від типу покриття. Термін окупності 5-6 років, а вартість станції на 1 кВТ – близько 900 доларів.

За словами експерта Віктора Дмитріва, для станції у 10 кВт потрібно мати близько 70 квадратних метрів площі даху, при чому не обов’язково це має бути один дах на одній будівлі.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.