Програма “Залізна українізація”: “Укрзалізниця” запрошує обрати нову назву для Південно-Західної залізниці

16:51
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

“Укрзалізниця” анонсувала початок українізації імперських назв, які досі використовуються при наданні послуг компанією. Зокрема, в “Дії” почалось опитування щодо нової назви для Південно-Західної залізниці.

Як зазначають в телеграм-каналі “Дія”, опитування триватиме до 10 березня.

Вказано, що Південно-Західна залізниця географічно розташована на півночі України, але отримала назву ще в часи російської імперії, коли Україна була її південно-західною частиною. На сайті “Залізної українізації” можна побачити детальніше пояснення:

– Одна з найстаріших залізниць, майже 5000 кілометрів колій, центр управління галуззю та центральний вокзал країни також, з XIX століття має назву “Південно-Західна”. Хоча у сучасній Україні вона простягається від Чернігівщини до Поділля, працюючи на території п’яти та частково ще шести областей нашої держави. Тож південний захід для москви нехай завершиться їх прикордонними територіями, а для нас настав час змінити назву на ту, що відповідає сучасності й державності, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що за даними Вінницької ОВА, на території нашої області в середньому курсує 18 приміських поїздів, які обслуговуються регіональною філією “Одеська залізниця”, а також 66 приміських поїздів і 12 регіональних поїздів, які обслуговуються персоналом регіональної філії “Південно-Західна залізниця”.

Також на сайті “Залізної українізації” вказують, що ця програма розрахована на 2023 – 2025 роки. За ці три роки у декілька етапів планується “знищити все, що повʼязує “Укрзалізницю” з країною-агресором”. Зокрема, назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Аби взяти участь в опитуванні, потрібно: зайти у Дію — натиснути “Послуги” — вибрати “Опитування” — подивитися відеоролик голови правління Укрзалізниці Олександра Камишіна — проголосувати (до 10 березня).

Графіка – “Новинарня”

Ілюстративне фото – з архіву