Продаж ввезених для захисників авто: правоохоронці Вінниччини виявили нові злочинні епізоди та ще одного фігуранта ОЗГ

12:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

Правоохоронці Вінниччини повідомили про підозру членам організованої злочинної групи (ОЗГ), які під прикриттям благодійного фонду продавали автомобілі, ввезені для ЗСУ. За даними поліції та прокуратури, за чотири місяці троє фігурантів реалізували 29 пікапів та позашляховиків на суму понад 4 700 000 гривень, які вони мали передати безкоштовно військовослужбовцям на фронт.

Як повідомляє Головне управління Нацполіції у Вінницькій області, зловмисники під прикриттям волонтерської діяльності завозили до України автомобілі на особливих умовах та згодом їх продавали. До складу ОЗГ входило двоє братів та, як виявилось в ході слідства, ще один їхній знайомий.

 

Зазначимо, що як раніше повідомляла “Вежа” з посиланням на поліцію, двох братів-“благодійників” викрили у листопаді минулого року. Тоді повідомлялося, що зловмисники з продажу автівок отримали 2 135 000 гривень незаконного прибутку.

Нині ж, як пояснила у коментарі “Вежі” речниця поліції Вінниччини Заріна Маєвська, після проведення відповідних експертиз і виявлення додаткових злочинних епізодів встановлено, що загалом підозрювані продали 29 ввезених для потреб ЗСУ автомобілів, привласнивши отримані за них кошти в сумі 4 700 000 гривень.

Також було доведено причетність до схеми ще одного фігуранта. Відтак у поліції кваліфікували дії зловмисників вже як організованої злочинної групи й відтак оголосили підозри з відповідною приміткою.

Так, 35-річному організатору злочинної схеми та двом його співучасникам, 48-річному брату і 47-річному знайомому, слідчі слідчого управління повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинене організованою групою осіб).

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання про обрання зловмисникам запобіжного заходу.

Оперативний супровід досудового розслідування здійснювали працівники внутрішньої безпеки Нацполіції та Служби безпеки України у Вінницькій області під процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури.

Як діяла ОЗГ? 

За даними поліції, організував схему голова благодійного фонду спільно з рідним братом та знайомим. У Вінницькій обласній прокуратурі також уточнили, що для цього організатор заснував благодійну організацію, у якій призначив себе директором, та залучив до неї ще двох осіб під виглядом волонтерів. 

Також прокуратура уточнює, що надалі від імені організації директор уклав договір з іноземним підприємством про надання фонду гуманітарної допомоги у виді позашляховиків з метою нібито для їх подальшої передачі відповідним підрозділам сил оборони (військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, інших формувань, що виконують завдання захисту України від російської окупації).

За словами начальника обласного главку поліції Івана Іщенка, під час досудового розслідування поліцейські встановили, що підозрювані, жителі м. Хмільник, системно ввозили до країни з-за кордону позашляховики та пікапи під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.

Далі виконувався “косметичний ремонт” автівок, після чого зловмисники виставляли їх на продаж. При цьому вони орієнтувались на покупців, які шукають авто для військових, щоб надалі оформити фіктивні документи про передачу автівок на фронт.

У прокуратурі уточнюють, що зловмисники продавали авто іншим благодійним організаціям та волонтерам, хоча мали передати їх безоплатно військовослужбовцям.

У поліції встановили, що під час продажу зловмисники визначили обов’язковою умовою придбання автомобілів переказ коштів на рахунок їхньої організації з відміткою у платежі – “Благодійна допомога”.

За чотири місяці фігуранти реалізували 29 пікапів та позашляховиків на суму понад 4 700 000 гривень.

Фото – з сайтів ГУНП у Вінницькій області та Вінницької обласної прокуратури