Вінницький міський голова Сергій Моргунов назвав головні проблеми, які потребують негайного втручання та рішень Уряду. Зокрема це перебої з постачанням медичного кисню, завелике навантаження на державні лабораторні центри, а також – затримка по заробітних платах медичним працівникам “ковідних” бригад.
Про це на своїй фейсбук-сторінці та в ефірі “Україна 24” розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Він вказує, що станом на сьогодні в міських «ковідних» стаціонарах лікують 676 пацієнтів, з яких 583 підключені до кисню. Разом з тим, міський голова вказує на проблеми, які, попри дії міської влади, потребують негайного втручання і рішень Уряду.
– Найперше – це збої з поставками медичного кисню. В Україні є обмежена кількість постачальників медичного кисню, які зі зростанням споживання вже не справляються з поставками. Для Вінниці його постачає Львівський хімічний завод. На сьогодні ми уже фіксуємо тенденцію щодо затримок підвезення ним кисню у наші лікарні. І керівники закладів змушені в екстреному режимі шукати кисень в балонах, якого у виробників також недостатньо. Ліцензії на медичний кисень видає держава, – розповів голова на сторінці.
В ефірі каналу Сергій Моргунов звернувся до Уряду із закликом втрутитись у ситуацію і надати можливість іншим постачальникам, які в змозі виробляти медичний кисень чи здійснювати торгівлю медичним киснем в балонах отримати відповідні ліцензії.
– Друга важлива проблема – це величезне навантаження на державні лабораторні центри, які проводять ПЛР-тестування. Наприклад, Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ щодня в середньому робить 2500 тисячі досліджень. І вони уже не встигають це робити на своїх потужностях. Тому потрібно на державному рівні прийняти рішення щодо залучення до цієї роботи приватних або комунальних ПЛР-лабораторій, як це уже було в кінці минулого року, – йдеться на сторінці міського голови.
– І третє: затримка по заробітним платам медичним працівникам «ковідних» бригад. Національна служба охорони здоров’я досі не виплатила кошти нашим міським лікарням по «ковідних» пакетах послуг за лютий. Ми неодноразово звертались до НСЗУ з цією проблемою, але результату поки так і немає. Нашим міським «ковідним» бригадам ми вже рік виплачуємо муніципальні надбавки і цим можемо підтримувати медиків. Але ж є обласні заклади на території міста і опорні лікарні в районах. І через невчасну виплату заробітної плати ми можемо втратити висококваліфікованих медичних працівників, – додав Моргунов.
Нагадаємо, 12 березня Сергій Моргунов повідомив, що у вінницьких лікарнях хворими на COVID-19 зайняті вже всі реанімаційні ліжка. Мер міста просив розгортати додаткові місця в обласних закладах, бо можливості міських лікарень, з його слів, уже повністю вичерпані.
Нагадаємо, Вінницька область вже протягом тривалого часу потрапляє до переліку регіонів з найбільшою кількістю виявлених за добу випадків інфікування. Раніше очільник МОЗ Максим Степанов зазначав, що таким чином наша область перебуває на межі “червоної зони”.
Додамо, що в березні в нашій області рекордні для Вінниччини показники фіксувалися 4 березня (827 випадків) та 12 березня (940 випадків).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.