Про середню зарплату в $700 і “нахабну руду пику”: кандидат Гриценко приїхав агітувати у Вінницю. ФОТО

13:54
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 1 лютого до Вінниці завітав кандидат в Президенти та екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Приїзд Гриценка в готель “Франція” на прес-конференцію став першим візитом офіційно зареєстрованого кандидата в Президенти на цьогорічній виборчій кампанії до нашого міста. Уточнюючи цю тезу, Анатолій Степанович зазначив, що насправді посвідчення кандидата йому видали під номером 7.

 

Зарплата в $700 та зниження тарифів

Гриценко до Вінниці приїхав з двома головними темами виступу. По-перше кандидат заявив, що в разі обрання його на посаду, передусім займеться наведенням ладу в питанні комунальних тарифів.

“Ця тема вводить в депресію десятки мільйонів наших громадян, яких “підсадили” на субсидію. Це приниження людей. Це схема, яка боляче б’є по всій країні і на якій наживається всього кілька десятків. Цю брудну корупційну історію не можна залишити без реагування”, – вважає Гриценко.

Зі слів кандидата, рішення цієї проблеми просте: зробити так, аби комунальні витрати складали не більше 15% від доходів громадян. Досягти цього, на думку Гриценка, також не важко: потрібно лише “зменшити витрати і збільшити доходи”.

– Енергозбереження кожної домівки та підтримка держави в цьому фінансовим ресурсом стануть нашим пріоритетом. Зараз уряд на це виділяє 400 мільйонів, а треба в 30-40 разів більше, – вважає Анатолій Гриценко.

Ці кошти кандидат пропонує направляти на компенсацію витрат на сучасні склопакети, на світлодіодні лампи замість ламп розжарювання, на батареї з регуляторами постачання тепла, на перехід на інші види опалення. Для цього Гриценко також планує залучати кошти європейських та світових банків з прийнятними відсотками.

Крім того Гриценко обіцяє нарощувати власний видобуток газу, розвідку нових родовищ та буріння свердловин. За його словами, “Нафтогаз” сьогодні має величезні прибутки, але витрачає їх “не туди”. Якщо план спрацює, Гриценко вважає, що за 3-4 роки ми взагалі забудемо тему російського газу.

Принагідно Анатолій Гриценко пообіцяв збільшити середні зарплати в Україні мінімум до 700 євро. “А при таких зарплатах і пенсія буде відповідна”, – вважає кандидат у Президенти.

Окрім цього Гриценко зазначив, що днями виграв суд проти народного депутата від БПП Бригинця, якого суд зобов’язав спростувати неправдиву інформацію, яку депутат поширив про Гриценка в ефірі одного з телеканалів. Цю подію Анатолій Степанович презентував як “безпрецедентну” та продемонстрував саме судове рішення. “Це я вперше в Україні його у Вінниці показую”, – підкреслив виступаючий. На його думку, це може зупинити “той потік бруду, який поширюють проти мене”.

 – Я знаю, чому зараз “завили” Турчинов, Гелетей та інші. Тому що я дав свідчення в СБУ по справі, за якою їм “світить” до 15 років, – заявив Гриценко.

 

Про шанси на виборах

Відповідаючи на запитання про те, що згідно останніх соціологічних даних Гриценко не потрапляє до другого туру, кандидат зреагував спокійно:

– Поки не зафіксовані всі учасники виборчого процесу, коли ще 40% людей не визначилися зі своїм вибором – зарано проводити таку соціологію. Зараз можна побачити лише тренди, а реальна соціологія буде на рубежі 15-17 лютого.

Гриценко вважає, що наразі його перебування в п’ятірці лідерів передбачає високу вірогідність потрапляння кандидата в другий тур. Якщо ж Гриценко таки потрапить до другого туру, важливу роль зіграє співвідношення антирейтингів кандидатів, який у Гриценка – порівняно низький.

Крім цього кандидат вкотре підкреслив, що його виборча кампанія буде виключно позитивною: штаб Гриценка не має наміру критикувати чи сперечатися з іншими командами. Ще однією відмінністю своєї кампанії Гриценко називає те, що вже зараз він починає називати прізвища людей, які займуть ключові посади у владі в разі його перемоги.

– Вперше на цих виборах наша команда започаткувала традицію не нести кота в мішку аж до дня голосування. Позавчора в Дніпрі я представив Віктора Трепака як майбутнього голову СБУ. Невдовзі я назву ще чотирьох своїх кандидатів на головні посади в країні.

Гриценко висловив бажання, щоб і решта кандидатів оголосили головних людей своєї команди. “У мене таке відчуття, що якби Порошенко перед виборами сказав, що він призначить Гонтарєву чи Гелетея, в нас би не було одного туру виборів тоді”.

 

Про Балогу та Аласанію

Не можна було не запитати в Гриценка і про можливу участь в його кампанії Віктора Балоги, який в одному з інтерв’ю заявив, що Гриценко звертався до нього за допомогою. Анатолій Степанович вже кілька разів чув це запитання від журналістів, але щоразу ухилявся від прямої відповіді, обмежуючись фразою “в нашому штабі Балоги немає”.

Дійшло до того, що вже й гумористичні передачі почали обігрувати цю ситуацію.

Однак і цього разу, попри те, що журналісти двічі поставили запитання про Балогу, Гриценко відповів наступне:

– Наш штаб демонструє максимальну прозорість неспівставну з іншими. Ми запросили всіх журналістів до штабу і показали, що там Балоги немає. Пройшли по кабінетам, показали всіх – Балоги не було.

Коментуючи учорашню скандальну ситуацію зі звільненням Зураба Аласанії з посади керівника UA: Суспільне, Гриценко очікувано відповів, що розцінює це як “зачистку інформаційного простору перед виборами”.

 

Про можливі фальсифікації виборів

Коментуючи тему можливих фальсифікацій результатів виборів, Анатолій Гриценко передусім звернув увагу на вірогідні маніпуляції з Державним реєстром виборців. З його слів, якщо раніше він міг ознайомлюватися з цим реєстром вільно як кандидат в Президенти, то цього разу ЦВК встановила для нього обмеження. Нібито запаролений диск з реєстром Гриценку дали, однак зобов’язали ним користуватися лише в приміщенні ЦВК і тільки в робочий час у визначеному кабінеті. Така ситуація, на думку кандидата, неприйнятна з огляду на передвиборні поїздки по регіонам.

Гриценко вважає, що є небезпека масового скуповування голосів: з його слів йдеться про цифри 300-350 тисяч голосів в кожній області.

 – Ось якщо спіймаємо на такому – то вже будемо брати за жабри і кальоним желєзом. Як кажуть – будемо бити по наглій рижій морді.

Саме на такій рішучій ноті кандидат-полковник вирішив завершити прес-конференцію. Зрештою, і журналісти вже не мали запитань.

Фото Андрія Завертаного