Про розшук та аналогічне затримання в Києві: нові деталі щодо дрифтера з Молдови. ВІДЕО

17:30
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 14 Лютого 2022, в 10:34

Позавчора, 9 лютого, Вінницький апеляційний суд ухвалив рішення щодо Іона Гарашкова, якого затримала вінницька поліція, повідомивши про перебування його у розшуку в Молдові. Нагадаємо, затриманий влаштував дрифт-шоу на площах міста, і саме після цього поліція встановила його особу.

Як повідомила Veжі прессекретарка Вінницького апеляційного суду Надія Чорна, суд частково задовільнив апеляційну скаргу Гарашкова, скасував ухвалу про арешт на 40 діб та повернув справу на повторний розгляд до Вінницького міського суду.

Резолютивна частина рішення звучить так:

– Апеляційну скаргу задовільнити частково. Ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду від 21 січня 2022 року скасувати у зв’язку з істотними порушеннями КПКУ та призначити новий судовий розгляд в суді першої інстанції. Ухвала апеляційного суду оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Відео надане пресслужбою Вінницького апеляційного суду

Як ідеться в постанові Вінницького апеляційного суду, наданій Veжі прессекретаркою, колегія суддів вирішила повернути справу на повторний розгляд суду першої інстанції через ряд порушень кримінального процесуального закону. Зокрема – суддя Вінницького міського суду не зробив висновки з приводу того факту, що Гарашкова уже затримували на 40 діб за аналогічними обвинуваченнями та зрештою не екстрадували.

Крім того, в судових дебатах адвокат Гарашкова представив офіційну відповідь з прокуратури м. Бєльц Республіки Молдова, в якій зазначено, що в прокуратурі відсутні відомості про міжнародний розшук щодо затриманого. 

Також, як ідеться на сайті Вінницького апеляційного суду, колегія суддів установила, що слідчий суддя не роз’яснив йому, зокрема, право надати згоду на екстрадицію для застосування процедури видачі у спрощеному порядку, а також право на відмову від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності у разі надання згоди на видачу та не з’ясував бажання Гарашкова скористатися цими правами.

Відомостей про проведення таких процесуальних дій в матеріалах кримінального провадження немає. “На думку апеляційного суду, це є істотним порушенням статті 583 КПК України та підставою скасувати ухвалу суду першої інстанції”, – ідеться у дописі.

Згідно з відео з залу судового засідання, наданого прессекретаркою, Гарашков під час засідання заявив, що вважає арешт незаконним. За словами хлопця, у 2020 році він уже був затриманий у Києві за аналогічним приводом у зв’язку з екстрадицією. Тоді після екстрадиційного арешту чоловіка відпустили, бо Молдова ніби-то не надала потрібні документи для екстрадиції.

Відео надане пресслужбою Вінницького апеляційного суду

– За півтора року Молдова не зробила ніяких дій з приводу мене, прокуратури України, та не подавала ніяких запитів щодо екстрадиції, – каже Гарашков.

Каже, що за цей час ніколи не ховався та відкрито перетнув кордон між Україною та Молдовою. За його словами, справа з приводу злочинів в Молдові була сфабрикована і його “змушували підписувати документи”. Гарашков називає цю справу “політичним переслідуванням”, бо в Молдові він “йшов проти влади”.

Фото – Вінниця.інфо

Як повідомили Veжі у пресслужбі поліції Вінниччини, станом на сьогодні хлопець перебуває у СІЗО. Арешт продовжуватиметься, позаяк справа повернулася на повторний розгляд.

Нагадаємо, минулого місяця, 21 січня, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення про застосування тимчасового арешту громадянина Республіки Молдова Іона Гарашкова, який за версією слідства підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень та розшукується правоохоронними органами Республіки Молдови. Також затриманий дрифтував на площі Ліверпуль та площі Європейській, за що його й зупинила поліція.

З 21 січня затриманий перебуває у СІЗО і згідно з рішенням суду перебуватиме там до 27 лютого.

Фото – Вінницький апеляційний суд

Читайте також: Дрифтеру з Вінниці виписали адмінпротокол за дрібне хуліганство

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.