Про Майдан, «рускій мір» і публічну теологію розповість у Вінниці Кирило Говорун

13:29
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Що таке публічна теологія, якими є особливості релігійних вірувань у різних країн та яку роль для Бога та релігії відвели українці під час та після останнього Майдану – про це вінничанам сьогодні, 5 липня, розкаже архімандрит Кирило (Говорун).

Книга отця Кирила є збіркою текстів, які раніше виходили різними мовами у різних світових виданнях. Зібрані разом, вони утворюють повноцінну книгу з тяглістю думки і аргументації та окреслюють контур української публічної теології як дисципліни, що поєднує у собі традиційне християнське богослов’я, релігієзнавство, соціологію релігії, політологію та філософію.

Усі ці роздуми автор вмістив у публіцистичну працю «Українська публічна теологія». Книжка має кілька розділів (витяг із публікації на сайті видавництва «Дух і літера»).

  • «Засади політичної теології в українському контексті» – автор прослідковує зародження дисципліни «публічної теології» та міркує про те, чому церква під час Другої світової допустила владу Гітлера та появи поняття «христофашизм».
  • «Церква у публічному просторі» – автор прогнозує подальшу функцію релігії в соціумі та аналізує таке явище як «рускій мір».
  • «Церква і держава» автор деконструює ідеалізовану православним середовищем ідею симфонії між церквою та державою.
  • «Церква і свобода» – розділ перетікає із попереднього – «Церква і держава». Тут йдеться про те, як ці дві інституції розділилися і що це спричинило.
  • «Церква і людина» – автор описує дві антропологічні моделі християнства – оптимістичну та песимістичну і як на їх ґрунті формувалася політика.
  • «Церква і Майдан» – даний розділ спочатку постав як пост у Фейсбуці, який передрукували різні видання різними мовами. Автор розповідає, як церква на тлі Революції Гідності переформатувалася.

Архімандрит Кирило (Говорун) – архімандрит, PhD, кандидат богослов’я, старший викладач Стокгольмської школи теології, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії факультету філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, науковий співпрацівник Єльського (2012-2014) та Колумбійського університетів (США). Автор численних книг та статей з теології, опублікованих десятками мов світу.

Початок презентації – о 18.00 у книгарні «Є». Вхід – вільний. Модеруватиме захід священик Назарій Давидовський.

Фото: religion.in.ua, orthodoxy.org.ua