Президент нагородив медаллю «За врятоване життя» трьох молодих мешканців Вінниччини. ФОТО

11:59
Автор: admin
Become a Patron!

Президент Володимир Зеленський нагородив медаллю «За врятоване життя» трьох молодих мешканців села Станіславчик Жмеринського району Вінницької області, які врятували жінку, що тонула.

Як повідомляє прес-служба президента, відповідний указ № 368/2020 Зеленський підписав сьогодні, 1 вересня 2020 року.

Згідно з документом, “за мужність і самовіддані дії, виявлені у врятуванні життя людини, нагороджено учня загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 комунальної власності територіальної громади м. Жмеринки Богдана Войтовича, учня Станіславчицької загальноосвітньої школи І-ІІ-ІІІ ступенів Жмеринського району Вінницької області Дмитра Дячука та студента Хмельницького національного університету Олександра Кириченка”.

Третього липня підлітки сміливо та самовіддано врятували жінку, яка тонула у місцевому ставку в селі Станіславчик.

Нагадаємо, що Троє юнаків з Вінниччини врятували з води та надали першу домедичну допомогу жінці, яка майже потонула в ставку. Подія сталася у селі Станіславчик, рятувальниками довелося стати 16-річному Богдану Войтовичу, 14-річному Дмитру Дячуку та 17-річному Олександру Кириченку.

 

Зліва на право – Дмитро, Олександр та Богдан.

– Ми стрибали у воду з дамби, і побачили, жінку, яка відплила метрів 50 від берега, і почала тонути, вона руками загрібала воду, а голова раз у раз зникала у воді, – розповідає 16-річний Богдан Войтович, учень школи №3, – Ми з хлопцями навіть не обмовилися, як кинулися до неї на порятунок.

Хлопці кажуть, жінку довелося шукати під водою, бо вона втратила свідомість.

– Ми почали пірнати і шукати жінку руками у воді. В одну мить я вистрибнув з води, щоб вхопити трохи повітря, і крикнув хлопцям, що я відчув її волосся під рукою. Ще раз пірнувши, я витяг голову на поверхню, однак жінка вже втратила свідомість, а її губи посиніли, – говорить Дмитро Дячук.

Хлопці утрьох підхопили тіло жінки і почали гребти до берега. «Ми розуміли, що час летить занадто швидко, до берега ще дуже багато, а ще треба відновити дихання жінці, тому ще у воді почали кричати на берег, щоб викликали швидку допомогу,  – розповідає 17-річний Олександр Кириченко, студент Хмельницького національного університету.

Коли хлопці принесли жінку на берег, вони ще до приїзду швидкої почали надавати екстрену домедичну допомогу: «Ми викачали воду, перехиливши її на коліно, і вона почала дихати… Далі приїхала швидка, жінці зміряли тиск, щось вкололи, і забрали до лікарні», – розповідають хлопці.

Свій вчинок хлопці не вважають геройським, і кажуть, що так вчинив би кожен. Але доки хлопці рятували жінку, жоден із відпочиваючих на березі їм не допоміг – усі збіглися тоді, коли приїхала швидка.

– Я щиро дякую цим хлопчикам, які врятували мою доньку. Вони справжні герої, сміливі і хоробрі. Катю вже виписали з лікарні, але вона ще не може забути про той нещасний випадок, – говорить Любов Павленко, мати врятованої жінки.

Богдану Войтовичу ще раніше доводилося рятувати людину – він допоміг повернути свідомість місцевому чоловіку, який впав на льоду та вдарився головою. “Я зрозумів, що він не дихає, бо в нього запав язик від сильного удару, мені вдалося повернули чоловіка на бік, і витягти язика руками – чоловік зміг дихати, і прийшов до свідомості», – розповідає Богдан.

Один з рятувальників пише музику, інший мріє стати нейрохірургом.