Правила використання повербанків: 4 поради експертів

15:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Купуючи power bank, власники хочуть, аби він прослужив якомога довше. Ви обрали портативний акумулятор відомого бренда? Найімовірніше, він надійний та якісний. Але недотримання правил використання може призвести до його швидкого виходу з ладу.

Щоб цього не сталося, варто заздалегідь ознайомитися з основними рекомендаціями з експлуатації. Якщо ви хочете довше залишатися на зв’язку з близькими та вчасно виконувати роботу, варто звернути увагу на повербанки потужністю від 10 000 мА·г. Що ще робити, аби продовжити термін служби девайса?

1. Слідкуйте за температурним режимом

Не варто використовувати пристрій на сильному морозі, залишати його на вулиці чи в прохолодному приміщенні з високою вологістю. Це може призвести до деформації корпусу виробу, а також до значного зниження ємності акумулятора.

Погано впливає на пристрій і занадто висока температура довкола. Тому не варто залишати його на пледі чи м’яких меблях, коли він заряджається.

2. Використовуйте якісні аксесуари

З вами траплялася ситуація, коли повербанк є під рукою, а необхідного кабелю чи зарядного пристрою поблизу немає? Доводиться брати в знайомих чи колег абищо й заряджати девайс. У кращому випадку це може призвести до неповного заряджання, у гіршому — ваш повербанк вийде з ладу, наприклад, через коротке замикання.

Частіше за все в комплекті з девайсом є окремий кабель для підзарядки. Використовуйте його. Якщо аксесуара не було, можна придбати його окремо або використовувати якісний фірмовий аналог, який вже є у вас вдома. Це знизить ризик виходу девайсу з ладу.

3. Регулярно користуйтеся повербанком

В умовах періодичних перебоїв зі світлом по всій Україні виконати таку задачу досить легко. Але навіть якщо у вас не пропадає електроенергія, все одно варто хоча б раз на тиждень заряджати будь-який девайс від портативного акумулятора. Тримайте заряд повербанка на рівні 70–80%, і він пропрацює довше.

Відомі виробники (Xiaomi, Baseus) надають інформацію про 500+ циклів повного заряду та розряду своїх портативних батарей, чого в середньому може вистачити на 5–6 років активного використання. Не варто економити, користуйтеся активніше.

4. Важливі нюанси зарядки пристрою

Щоб power bank радував вас довготривалою службою, варто скористатися простими порадами щодо його заряджання.

Щойно куплений девайс повністю зарядіть. Дочекайтеся, поки засвітяться всі індикатори батареї чи на дисплеї з’явиться повідомлення про зарядку на 100%. Після цього варто потримати пристрій на зарядці ще кілька хвилин. Це необхідно, аби протестувати та залучити всю ємність моделі. Також такі дії допоможуть відкалібрувати роботу індикаторів заряду, щоб вони працювали коректно.

Після цього треба провести 2–3 цикли повного заряду/розряду.

Надалі в разі регулярного використання зовнішнього акумулятора варто частково заряджати його від мережі, залишаючи на рівні 80–90%.

Не слід повністю розряджати повербанк, адже це суттєво знизить його ємність у перспективі. Варто залишати хоча б 5–10%.

Користуючись простими правилами, ви значно подовжите термін служби пристрою.

Ілюстративне фото надане “АЛЛО”