“Прапорці пам’яті”: в центрі Вінниці організували символічне місце пошани загиблих Героїв. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

Днями у Вінниці відбулась акція “Прапорець пам’яті”, мета якої – закарбувати пам’ять про загиблих Героїв у російсько-українській війні. В межах акції всі охочі могли залишити синьо-жовтий прапорець біля Вежі Артинова зі згадкою про близького або важливого в їхньому житті воїна. 

Загалом, масово люди залишали прапорці в неділю, 11 травня, втім будь-хто може залишити таку згадку про когось і нині, адже локація діє аналогічно до схожого місця в Києві на Майдані Незалежності, де за понад два роки повномасштабного вторгнення люди залишили вже тисячі таких прапорців.

 

 

 

 

 

 

Як зазначав один з організаторів акції Олександр Ляшко, ідея та бажання створення такого символічного місця пам’яті існували вже давно, питання полягало лише у виборі місця та часу проведення акції, а також – дозволі від місцевої влади.

Головним критерієм вибору були водночас і зручність для вінничан, і наочність місця. Тобто, місце мало би бути таким, повз яке щодня проходять чимало людей, і яке б нагадувало постійно про ту жертву, яку принесли наші захисники, обороняючи рідну землю. Таким чином, було обрано зелену клумбу біля Вежі Артинова. Втім, зазначає організатор, можливо, що з часом локація вийде і за межі цього простору.

Наразі вінничани продовжують приносити прапорці, і загалом їх на локації вже близько сотні. Хтось залишає на прапорці повні прізвище, ім’я та по батькові воїна з датами життя і загибелі разом з якоюсь символічною фразою, хтось – лаконічно лишає тільки позивний.

 

Відтак, акція, фактично, не має часових меж – долучитись та залишити прапорець на пам’ять можуть усі охочі й надалі.

Фото – Євгена Симоненка