-
19 Червня/ 15:36Новини
Публікація19.06.1815:36
Повстання пішоходів: вінничанин хоче ліквідувати велодоріжки на тротуарах у Вінниці, експерти пояснюють, чому цього не зроблять
Вінничанин Олександр Марченко зареєстрував петицію, у якій пропонує видалити на всіх тротуарах міста розмітку для велосипедистів.
Таку позицію автор петиції зайняв у зв’язку, на його думку, “з непродуманими, без обговорення з громадськістю та подекуди безглуздими діями та рішеннями по створенню велосипедних доріжок в м. Вінниця, що обмежують права пішоходів та наражають їх на небезпеку”.
Відтак п. Олександр пропонує наступне:
– видалити на всіх тротуарах розмітку для велосипедистів (згідно ПДР велосипедисту забороняється рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих),
– надалі всі розмітки для велосипедистів наносити лише в межах дороги або по новостворених доріжках для велосипедистів.
Наразі петицію підписало лише 15 людей, однак з огляду на постійні “фейсбук-війни” велосипедистів та пішоходів з приводу міських велодоріжок, ми звернулися за коментарем до Андрія Сорокіна – співробітник Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку ВМР, керівника розвитку велоінфранструктури у Вінниці.
– Складно взагалі коментувати подібні ідеї. З таким самим успіхом деякі мешканці можуть подати петицію про заборону велоруху взагалі, а там вже й до авомобілів недалеко.
Слід зазначити, що спеціально для таких випадків у ПДР є знак 4.14 «Велопішохідна доріжка». Водночас Андрій Сорокін визнає, що на окремих тротуарах є ділянки, де такі доріжки намальовані не за стандартами ДБН. Адже згідно з цими вимогами, пішоходу має лишатися щонайменше три метри для руху і не завжди цієї норми дотримуються.
– Відповідно зараз ми намагаємося наносити велодоріжки лише на тротуарах шириною від трьох метрів. Водночас стара розмітка залишиться всюди, а нова буде робитися лише на нових тротуарах, – зазначив Сорокін.
Організатор більшості вінницьких велозаходів Олександр Царевський у свою чергу додав, що знищення таких велодоріжок “викине” малолітніх велосипедистів на дорогу, де ті, згідно з ПДР, не мають право їздити.
– Автор говорить про семирічних, а що робити 14-річним велосипедистам? Адже до 16 років людина не має права рухатися на велосипеді по проїжджій частині. Взагалі варто нагадати, що така розмітка у місті наноситься не хаотично, а здійснюється в межах реалізації Програми з розвитку велоінфраструктури у Вінниці.
За словами Царевського є безліч протирічь між ДБН і ПДР, але у зв’язку з нещодавнім внесенням змін до Державних будівельних норм, активісти разом з поліцією ще раз промоніторять стан велодоріжок та можливість створення нових.
Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці презентували велошколу для тих, хто хоче навчитися безпечно їздити на велосипеді, а днями – побудували нову велодоріжку на оновленому відрізку вулиці Київської.
Читайте також:
У Вінниці виділили кошти державному гідрометеоцентру на придбання спеціального приладу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.