Повний контакт зі сталевими мечами: у Вінниці відбувся лицарський турнір пам’яті Максима Шимка. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:39
Автор: admin
Become a Patron!

Поки в усій країні триває “День тиші” перед виборами, у центрі Вінниці на площі перед колишнім кінотеатром “Росія” було зовсім не тихо.

Адже тут навколо – гуркіт металу, рок з колонок і вигуки чоловіків та жінок у середньовічних бойових обладунках, які вкотре зібралися на щорічний лицарський турнір пам’яті Героя Небесної Сотні, вінничанина Максима Шимка.

 

 

Все розпочалося о 12:00: на площі перед будівлею колишнього кінотеатру встановили дерев’яну огорожу, всередині якої відбувалися бої, а навколо розташувалися глядачі та лицарі, котрі очікували своєї черги вступити в бій.

Загалом територію облаштували як невеличке середньовічне містечко: встановили намети, вивісили бойові прапори, поставили торговельну ятку для “середньовічних” товарів. Глядачі ж могли не лише споглядати за боями, але й походити на ходулях або повправлятися в стрільбі з лука.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проте головною подією були все ж лицарські баталії. Загалом участь в турнірі беруть близько 50 учасників з десяти міст України: як чоловіки, так і жінки. Так, представниці прекрасної статі могли конкурувати як між собою, так і виходити на бої проти чоловіків. А ще в межах турніру мають відбутися і групові поєдинки, де можна застосовувати не лише мечі та щити, але й інше озброєння, зокрема сокири.

 

 

 

 

 

Проте почали все ж жіночих боїв, хоч відрізнити жінку від чоловіка, якщо вона з ніг до голови екіпірована в майже справжні лицарські середньовічні обладунки – досить непросто. Та й сам перебіг поєдинків був зовсім не “жіночий”: учасниці атакували суперниць у повну силу, інколи суддям навіть довелося робити зауваження, аби дехто з “лицарок” не бив мечем у заборонені зони на тілі.

Зрештою, обійшлося без травм, хоч і траплялася вибита з рук зброя.

 

 

 

 

 

 

Кожен поєдинок тривав не більше, ніж кілька хвилин: за цей час лицарі встигали наносити супернику влучні удари, а судді уважно стежили за тим, хто скільки балів набрав та кому присуджувати перемогу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як розповіла в коментарі організаторка бойової частини фестивалю Ольга Грабовська, змагання відбуваються за принципом повноконтактних лицарських боїв, тож удари наносяться в повну силу сталевою зброєю.

Відтак захист лицарів потребує серйозної підготовки: усі бійці одягнені у сталеві лати, які виготовляють самотужки або замовляють у спеціалізованих майстернях. Під кожним обладунком є амортизуюча постола, яка також виготовлена за історичними мотивами. Загалом один комплект обладунків може важити 25 кілограмів.

 

 

У зв’язку з карантином, цьогоріч організатори були вимушені відмовитися від традиційного концерту, а також від інтерактивних локацій. Проте турнір триватиме сьогодні ще до 18:30, тож ще можете встигнути побачити майже справжніх лицарів у центрі Вінниці.

Фото Ольги Мірошниченко