“Поверніть Санича дітям”: у Вінницькій дитячій обласній лікарні скандал через звільнення лікаря

12:13
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

З Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні звільнили завідувача відділення онкогематології та ендоскопічної хірургії Олександра Калінчука. В лікарні кажуть – через порушення, натомість на захист лікаря у соцмережах встали батьки, чиїх дітей лікував Калінчук, та його колеги.

У вівторок, 4 серпня, на сторінці дитячої обласної лікарні у Facebook з’явився допис про звільнення Олександра Калінчука “у зв’язку із систематичним невиконанням посадових обов’язків, що виявилося у нездійсненні належного контролю за роботою ввіреного йому структурного підрозділу”.

Нещодавно Олександр Калінчук опинився в епіцентрі скандалу, коли батьки одного з пацієнтів повідомили, що лікарі дитячої обласної поставили дитині неправильний діагноз й через невідповідне лікування у 12-річного Дмитра Шилова стався рецидив онкозахворювання. Так, в одному з місцевих ЗМІ опублікували новину, що рідні хлопчика звинувачують вінницьких онкологів у помилковому діагнозі та лікуванні. Зокрема, хрещена мати Дмитра Шилова тоді розповіла:

– … Коли ми вкотре звернулися в дитячу обласну, зробили УЗД – знайшли новоутворення. потім – пункція. Відразу зробили операцію – це були два жахливих дні реанімації, і перевели в іншу палату, де Дмитро пройшов курс хіміотерапії. Коли лікарі озвучили діагноз, то в мами Ольги був шок. Ми почали лікуватися в ОДКЛ м.Вінниця, де відомий онколог Олександр Калінчук запевнив, що вилікує Діму.

Виданню Vlasno.info рідні хлопчика повідомили, що винними у помилковому лікуванні вважають лікарку відділення онкогематології та ендоскопічної хірургії Світлану Горбик та завідувача цього відділення Олександра Калінчука.

Наразі прокуратура Вінницької області розпочала розслідування щодо ймовірного неналежного виконання професійних обов’язків медиків. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України – неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником. Якщо провина лікарів буде доведена, їм загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В ніч на 6 серпня на сторінці обласної дитячої лікарні з’явився ще один допис. У ньому директор дитячої обласної лікарні Василь Паненко звинувачує Калінчука в неналежному лікуванні ще однієї дитини:

2:30 ночі – щойно вийшов з відділення інтенсивної терапії – дівчинка, яку прооперував Калінчук О.О. більше місяця тому, у дуже важкому стані, – переведена на апарат штучної вентиляції легень. Черговий раз провели корекцію лікування. Очікуємо консультанта з Києва. За весь цей період жодного підписа Калінчука в історії хвороби!!! Відсутній підпис та обгрунтування необхідності проведення операції!!! Відсутній підпис в протоколі операції!!! Немає жодного підпису або огляду після операції!!! Це піддається логічним діям керівника відділення і хірурга, який несе відповідальність за життя???

Ця посадова особа, яка мала не просто виконувати, але й контролювати інших, взагалі підходила до дитини яку прооперувала??? А коли виникли ускладнення пішла на лікарняний і жодного разу не зателефонувала і не обговорила проблему та шляхи вирішення. З повагою до всіх, навіть до тих для кого я тварь, директор лікарні Василь Паненко.

PS. Не знаю, як може спатись спокійно у таких випадках – не зрозумів за всі роки хірургічної роботи.

 

Позиція Олександра Калінчука

З допису у Facebook відомо, що Олександр Калінчук просив головного лікаря обласної лікарні Василя Паненка про своє переведення з посади завідуючого на посаду лікаря-ординатора за три доби до свого звільнення. Однак керівництво лікарні вирішило інакше.

До свого допису він також додав заяву з проханням про переведення на іншу посаду від 30 липня, а також наказ про свої звільнення.

“Прошу Вас з 03.08.20 перевести мене з посади завідувача відділенням онкогематології та ендоскопічної хірургії на 0,5 посади лікаря хірурга відділення “хірургічне відділення №2 планової та ендоскопічної хірургії” та 0,5 посади лікаря-онколога дитячого відділення “онкогематологія” – йдеться у заяві Олександра Калінчука.

Олександр Калінчук також відреагував на нічний допис Василя Паненка про неналежне лікування пацієнтки.

– Щойно прочитав допис. “2.30 ночі – щойно вийшов з відділення…”. Сторінка КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” – чиясь інформаційна особиста платформа? Цинізм… Спекулювати на такій темі…. Публічно на офіційній сторінці висвітлювати особистий негатив до мене? КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” – Ви з глузду з’їхали? Ви використовуєте офіційну сторінку в “боротьбі” зі мною? Чи може хтось забув, що ця лікарня не особиста власність? Громадо! В якій лікарні Вінниці адміністрація використовує офіційні сторінки для “брудної” боротьби з просто людиною? Але спекулювати на здоров’ї важкої дитини…. Я трохи в шоці… От як там можна спокійно працювати? – йдеться у дописі.

 

Позиція батьків

Одразу після допису на сторінці дитячої обласної лікарні про звільнення Олександра Калінчука на захист лікаря встали батьки його пацієнтів та колеги. У мережі запустили хештег #повернітьСаничадітям й під ним розповідають про те, як Калінчук лікував та рятував дітей.

Вінничанка й волонтерка Юлія Дякун на своїй сторінці у Facebook зазначила, що нічний допис про неправильне лікування дівчинки – маніпуляція. Зокрема, вона вказала, що поспілкувавшись з мамою дівчинки стало відомо, що стан дитини погіршився після другої операції, яку робив інший лікар в іншій лікарні, а не Калінчук. Вона також зазначила, що отримала анонімний дзвінок про те, що ситуацію з вищезгаданою дівчинкою можуть використати проти Калінчука.

– Передбачуючи ось такий розвиток подій я написала вчора ввечері офіційний пост про напади на мене і стан дитини з реанімації, бо отримала анонімний дзвінок з відділення реанімації про те, що ситуацію з вищезгаданою дитиною можуть викривити і ось я бачу це. Просто невимовно шкода, чесно, що все це відбувається і ось таким чином намагаються заплямувати лікаря. СОРОМ, – йдеться в дописі Юлії Дякун.

З обласної дитячої клінічної лікарні також звільнились декілька лікарів, висловлюючи підтримку Олександру Калінчуку. Так, Валерія Шведська пише:

– Ми щиро та наївно вірили у перспективне світле майбутнє, тримались на любові до професії, лікарні, у якій розпочинали свою кар’єру та прожили у ній довгі роки, раз за разом відганяючи думки про звільнення. Закриваючі очі на всі труднощі, умови роботи й ставлення керівництва. Звільнення Олександра Калінчука, одного з найталановитіших й людяних хірургів, людини, яка віддала половину свого життя спасінню дітей з онкологічними захворюваннями, остаточно зруйнувало надії на покращення. Олександр Олександрович, ми з Вами.

Крім того, батьки розпочали збір підписів під відкритим листом. Зокрема, у ньому йдеться:

“Олександр Олександрович є керівником команди хірургів, що впроваджують найновіші методики хірургічного втручання у дитячій хірургії. На його рахунку сотні унікальних операцій і тисячі збережених життів, в тому числі і наших дітей. Крім того, він прогресивний онколог, який володіє сучасними методиками лікування раку у дітей і застосовує ці методики у лікуванні дітей з онкологічною патологією.

І все це діти отримували в стінах державного закладу за рахунок коштів обласного, державного бюджетів!
На сьогодні, через звільнення чудового лікаря – спеціаліста, багато дітей просто втратили можливість отримати допомогу найвищого європейського рівня за державний кошт. Чимало батьків не зможуть дозволити собі лікування в приватній клініці.
Тому батьки хворих дітей виражають глибоке розчарування і обурення діями адміністрації лікарні. Також, вважають такі дії Паненка Василя Васильовича є неприпустимими і такими, що несуть загрозу здоров’ю і життю дітей, перешкоджанню вільному доступу дітей до кваліфікованої медичної допомоги.

Ми, що нижче підписались, просимо адресатів даного звернення про наступне в рамках своїх компетенцій:
1. Ініціювати проведення / провести службове розслідування причин звільнення Калінчука Олександра Олександровича і оприлюднити їх результати з вказанням провини лікаря і ступеню впливу її на лікувальний процес дітей у відділенні, яке він очолював.
2. Посприяти скасуванню наказу 94-К від 03.08.2020 за підписом Директора КНП «ВОДКЛ ВОР» Паненка В.В.
3. Посприяти задоволенню заяви Калінчука Олександра Олександровича від 30.07.2020, зареєстровану за № 33/489 від 30.07.2020р. про переведення лікаря на іншу посаду”

Цей лист планують надіслати до МОЗ, Вінницької обласної ради, департаменту охорони здоров’я та інші інстанції.

Реакція влади

Сьогодні, 6 серпня, на ситуацію відреагував голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. Він зазначив, що у понеділок планує зустрітися з колективом лікарні, а вже сьогодні утворено комісію, яка перевірить стан справ у лікарні та підстави для звільнення Олександра Калінчука.

– Непроста ситуація сьогодні в обласній дитячій лікарні. Мене просять повернути хірурга Олександра Калінчука. Є різні думки щодо його звільнення. Мав з ним телефонну розмову. У понеділок планую зустрітись з колективом. Хочу сам почути всі сторони конфлікту. Будемо розбиратися, – йдеться в дописі очільника області. 

Читайте також: Прокуратура розслідує справу про неналежне лікування 12-річного вінничанина, у якого стався рецидив

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.