× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Пора на коліївщину!”: вчорашні прихильники Зеленського у Вінниці порівняли його з Порошенком та Януковичем. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:31
Автор: Андрій Качор

“Корифеї” вінницьких протестних акцій, які вже кілька років збираються на Майдані Небесної сотні, сьогодні вперше публічно виступили проти нового президента Зеленського. Активісти, які беззастережно підтримували лідера “95 кварталу” на виборах, менш ніж за сто днів після інавгурації вже не добирають слів на його адресу. 

Запросити під стіни ОДА пенсіонерів та журналістів організатори акції вирішили у зв’язку з інформацією про майбутнє призначення нового голови Обласної державної адміністрації.

Протестувальники обурені, що Зеленський не дослухався до їхніх порад, а відтак збирається призначити на цю посаду нинішнього заступника міського голови Вінниці Владислава Скальского. “Ми перші звернулися до Президента зі списком своїх кандидатур, наші вимоги мали відразу лягти Зеленському на стіл! Але він піддався впливу вінницької мафії!”, – емоційно говорили протестувальники біля входу в ОДА.

До дверей нечислені протестувальники поставили траурний вінок: він, вочевидь, символізує не найкращий стан їхніх надій та сподівань на нового президента.

 – Ми ще маємо деякі надії, що команда нового президента зробить якісь зміни, хочемо в це вірити. Але минулої середи ми були приголомшені інформацією (про можливе призначення Скальського, – ред.). Це буде кінець! Зеленський віддає Вінниччину в руки феодального клану Порошенка! – заявив зі сходів ОДА один з виступаючих.

За тим на сцену вийшов голова партії пенсіонерів України на Вінниччині Віктор Малиновський, який також публічно підтримував Зеленського на виборах. Пан Віктор традиційно заявив, що “згідно рішення ООН Україна є найбіднішою країною Європи”, а потім в коментарях журналістам зазначив, що їхня група має три кандидатури на посаду голови ОДА.

Щоправда, Малиновський відмовився назвати прізвища цих кандидатів: “ми це скажемо у понеділок”, – пояснив протестувальник. Проте вже до кінця мітингу список розширився до шести кандидатів, а їхні імена таки озвучили з імпровізованої сцени.

Так, на посаду голови Вінницької ОДА замість Скальського протестувальники пропонують наступних громадян:

– Світлану Бевз (екс-кандидатка в народні депутати)

– Володимира Воловодюка (партія “Народний контроль”)

– Валерія Палія

– Володимира Удода

– Іллю Шутова

– Петра Каноніка

Поки оголошували прізвища, дехто з протестувальників клав квіти до траурного вінку. Так, активістка Таїсія Гайда, яка широко анонсувала акцію в соціальних мережах, скромно поклала дві жовті троянди та відразу стала неподалік, хоча й слова для виступу не брала.

Кульмінаційним виступом став спіч адвоката Валерія Палія. Він висловив своє обурення, що Зеленський не прислухався до вимог вінницької “Ради Майданів”, а відтак зробив однозначний висновок:

– Виявляється, що Зеленський – така ж сволота, як і Порошенко та Янукович! Ми давно воювали з усілякою владою! Якщо вже не допомагає зміна президентів, то людям потрібно переходити до коліївщини! – запропонував адвокат.

Йому ніхто не заперечив, проте конкретних дат початку “коліївщини” на мітингу озвучено не було.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.