Понад двісті пунктів щеплень та понад тисяча «ковідних» ліжок: на Вінниччині готуються до нової «хвилі» COVID-19

18:14
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вересні на Вінниччині очікують нову «хвилю» поширення коронавірусу. Наразі відомо про 25 випадків штаму «Дельта» в області. 

Про це повідомили сьогодні, 11 серпня, під час брифінгу за участю голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, заступниці директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко та завідувача Відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Степана Томина. 

Як зазначив Сергій Борзов, Вінницька область займає шосте місце за кількістю щеплень в Україні.

– Сьогодні вакцинація залишається найбільш якісним та ефективним методом захисту від коронавірусної інфекції. Ми продовжуємо активно вакцинувати населення для того, щоб захиститись від тої “хвилі”, яку ми очікуємо в вересні та збільшення захворюваності на коронавірус, – каже очільник ОДА.

За його словами, на території області працює 203 пункти щеплень і 33 Центри вакцинації, із них 10 – розташовано у місті Вінниця, 23 – в районах. На сьогодні залучено 1212 медичних працівників, 162 з яких навчали протягом минулого тижня. В області в наявності є вакцини: AstraZeneca, Coronavac, Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Moderna.

Як розповіла Тетяна Бондаренко, наразі є 9 закладів для хворих на «ковід», а це 1010 ліжок для пацієнтів як з підтвердженими, так і не підтвердженими випадками захворювання на COVID-19. При цьому 94% цих ліжок забезпечено киснем.

Степан Томін наголосив, що наш регіон є одним із перших, який ініціював дослідження для ідентифікації мутованого штаму «Дельта».

«Позитивні зразки, що були відібрані від хворих, які були госпіталізовані в наші стаціонари і отримали інформацію, із 30 зразків, які ми надіслали – у 25 випадках був дійсно діагностований мутований штам коронавірусу – «Дельта». Цей вірус вже циркулює на території області» – додав він.

За його словами, ймовірно одним із перших випадків підтвердженого штаму «Дельта» був пацієнт, який прибув з Росії три тижні тому, і перебував на території Російської Федерації впродовж останнього місяця.

Як зазначила на брифінгу Тетяна Бондаренко, «всі 4 вакцини, які зареєстровані в Україні, дають високу ефективність та захист від госпіталізацій та ускладнень від коронавірусної інфекції». 

Знайти адреси всіх центрів вакцинації у Вінниці можна за ЦИМ посиланням.

 

 

Читайте також: “Стан погіршується буквально за три дні”: троє вінничан померли від ускладнень штаму “Дельта”

Читайте також: В Україні продовжили адаптивний карантин до 1 жовтня

Фото Ольги Каплун, головне фото – zdf.de

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.