Понад 26 тисяч тонн кукурудзи: з порту “Одеса” вийшов перший вантажний корабель з початку повномасштабної війни

14:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 1 серпня, з порту Одеса у море вийшов перший суховантаж за час повномасштабного вторгнення російської федерації. Цей вихід судна, зазначають військові, є тестовим для перевірки коридору, зв’язку та інших процедур. 

Так, за повідомленням ВМС ЗСУ, судно “RAZONI” під прапором Сьєрра-Леоне, завантажене на понад 26 тисяч тонн кукурудзи, рухається в напрямку порту Стамбула в Туреччині.

За результатами цього виходу ухвалюватимуться відповідні рішення щодо подальших виходів.

Як інформує “DW” з посиланням на агентство “Associated Press”, яке, своєю чергою, посилається на Міністерство оборони Туреччини, після перевірки судна в Стамбулі вантаж відправиться до ліванського порту Триполі.

Очікується, що судно “RAZONI” під прапором Сьєрра-Леоне прибуде завтра до Стамбула, де його оглянуть згідно з домовленостями, які Україна та Росія підписали з Туреччиною за підтримки Організації Об’єднаних Націй 22 липня. Після цього корабель попрямує до порту Триполі у Лівані, – йдеться в повідомленні. 

Загалом, на відправлення очікують ще 16 кораблів, заблокованих від початку повномасштабної війни.

Нагадаємо, 22 липня Україна підписала з Туреччиною і генсеком ООН угоду щодо розблокування експорту зерна.

Так, за повідомленням LB.ua, угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, не з росією. Послаблення санкцій проти росії в обмін на угоду не передбачалось.

Росія в особі міністра оборони Шойгу зі свого боку підписала аналогічний договір. Російська сторона ставила підпис першою. Угода передбачає, що контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний” повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде. Передбачена відсутність супроводу суден кораблями Росії та представників країни-агресора в українських портах, – зазначається в повідомленні видання. 

Як зазначав тоді радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк, усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби.

Фото – з Facebook-сторінки ВМС ЗС України

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.