Понад 20 виїздів рятувальників і відновлення понад 90 % пошкоджених повітряних ліній: як ліквідовують наслідки вчорашньої негоди на Вінниччині

14:29
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

“Вінницяобленерго” усунули понад 90 % пошкоджень повітряних ліній, що виникли внаслідок вчорашньої негоди. До кінця доби планується під’єднати решту знеструмлених ліній до електропостачання.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці підприємства.

Загалом, як повідомили “Укренерго”, через штормовий вітер та сніг з дощем, а також пошкодження у мережах операторів систем розподілу є значні знеструмлення споживачів у 12 областях України: Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Сумській.

Разом з тим, в усіх регіонах, крім Київщини та Житомирщини, обмежень у мережах “Укренерго”, які б призводили до необхідності обмеження споживання, немає. Виробництва електроенергії достатньо для покриття споживання.

Як зазначають у “Вінницяобленерго”, на 10:00 годину залишалися знеструмленими чотири повітряні лінії, три з яких – частково. При цьому, над відновленням пошкоджених ліній енергетики продовжують працювати.

Як повідомили на сторінці ГУ ДСНС у Вінницькій області, 28 березня рятувальники Вінниччини 23 рази виїжджали на ліквідацію негоди, спричиненої сильними поривами вітру та налипанням мокрого снігу.

Так, під час негоди, зокрема, повалені дерева попадали на проїжджі частини автошляхів та частково перекрили рух автотранспорту, надходили до рятувальників протягом доби. Такі випадки були зафіксовані у Гайсинському, Вінницькому, Жмеринському, Хмільницькому, Могилів-Подільському районах області та в м.Вінниці.

Також раніше у “Вінницяобленерго” закликали вінничан бути максимально уважними та обережними, оскільки повітряні та кабельні лінії електропередачі під час негоди завжди є об’єктами підвищеної небезпеки.

Так, рекомендується триматись подалі від ліній електропередачі та електроустановок. Адже посилення швидкості вітру може призвести до їх пошкодження, зокрема, обриву проводів повітряних електроліній чи їх провисання.

Також не варто в жодному разі торкатися до обірваних проводів чи намагатися самостійно відновити електромережу. Разом з тим, радиться негайно огородити небезпечне місце, не підпускати до нього людей і тварин і повідомити у районні електромережі за місцем проживання, у кол-центр АТ “Вінницяобленерго” (0-800-217-217, 0432 65-95-95 (цілодобово)), рятувальникам (за номером 101) або через viber-чат-бот.

В разі потрапляння у зону ближче восьми метрів від місця дотику обірваного проводу до землі, то, аби уберегти себе від ураження струмом, необхідно обережно вийти з небезпечної зони. А саме – потрібно повільно пересувати ступні ніг по землі, не відриваючи їх одну від одної та не робити широких кроків.

Крім того, радиться не залишати поблизу повітряних ліній електропередач та електроустановок автотранспорт. Адже це може зашкодити виїзним аварійним бригадам в їхній роботі з оперативного усунення пошкодження електроліній.

Ілюстративне фото – https://www.bpb.de