В Міжрегіональному координаційному гуманітарному штабі в межах проєкту “Тепло від дому до окопу” спільно з громадами Вінниччини виготовили та зібрали для захисників на передовій понад 140 окопних пічок, а також інструмент, необхідний для обладнання бліндажів. Крім того, міськрада Вінниці також передає 3 автомобілі, 3 генератори та 2 квадрокоптери. Все це буде передано бійцям вінницької тероборони та підрозділам регіону, які перебувають на передовій.
Загалом, початково йшлося про 134 пічки, з яких 102 виготовили та передали представники 50 громад регіону, а ще 32 – комунальні підприємства області. Втім, було довезено ще декілька пічок, і частину ще довозять, відтак їх загальна кількість – понад 140. Самі пічки – різноманітні як за виглядом, так і за функціоналом. Деякі з них обладнані додатковими решітками для висушування одягу захисників. Деякі – облаштовані так, щоб на них також можна було готувати. Крім того, громади, які їх виготовляли, нерідко також залишали послання військовим або просто маркували свої пічки написами з назвами громад.
Як розповіла голова Городківської громади Тульчинського району Олена Резнік, за період війни громада передала вже близько 30 “буржуйок” на передову. Громада також долучилась до проєкту, в рамках якого передає, окрім пічок, також скоби, лопати, кирки та інший реманент.
– Ми намагаємось долучатись до всіх проєктів, тому сьогодні тут. Постійно передаємо військовим смаколики, наші волонтери відвозять. А сьогодні передаємо також і лопати, і кирки, і скоби, – каже очільниця громади.
Як зазначив голова Вінницької облради та один з координаторів штабу Вячеслав Соколовий, загалом в рамках проєкту було зібрано, окрім “буржуйок”, понад 100 лопат та сокир, понад 3 тисячі скоб, а також утеплювачі, автомобілі та генератори.
– Це не перший наш проєкт. З перших днів роботи штабу було визначено пріоритети: це і підтримка внутрішньо переміщених осіб, підтримка населення області, ЗСУ, сприяння бізнесу. Багато проєктів в області реалізовано з допомоги сім’ям військових, жителям громад. Проєкт “Тепло від дому до окопу” фактично дійшов завершення. Логіка була – об’єднати громади, які б долучились до проєкту. І за рахунок зусиль сформувати набір шанцевого інструменту, утеплювачів, “буржуйок”, – каже очільник облради.
За його словами, також є ще декілька проєктів, над якими працює гуманітарний штаб. Зокрема, йдеться і про проєкт щодо так званих “Пакунків малюка”.
Як повідомив міський голова Вінниці та один з координаторів штабу Сергій Моргунов, квадрокоптери для військових передали штабу міжнародні партнери. Генераторами забезпечили в транспортній компанії.
Розповідаючи про придбання автівок, міський голова зазначив, що знайти необхідний транспорт було досить складно. Зокрема, через високий попит на авто за кордоном з боку різних волонтерських ініціатив українців. Так, два авто шукали близько трьох тижнів в Німеччині.
– В багатьох країнах Західної Європи кажуть про те, що дуже багато автівок було закуплено для ЗСУ волонтерами, ФОПами. Йдеться про пікапи та “буси” з повним приводом. Це те, що потребують наші хлопці на фронті, – додає мер.
Відомо, що пошуком та придбанням двох пікапів займався особисто міський голова. Третє авто передає КП “Муніципальна варта”. Для військових автівку було перефарбовано та буде додатково дообладнано відповідно до запиту військових.
Загалом, діяльність штабу, за словами Сергія Моргунова, підтримує чимало країн.
– Спектр дуже великий, починаючи з Австралії й закінчуючи Японією. Якщо говорити в цілому про підтримку Вінницької територіальної громади. А ми ще також виступали “ланцюжком” для допомоги іншим громадам. Найбільше допомагали Польща, Латвія, Литва, Іспанія. Здебільшого, йдеться про українські спільноти в тих країнах, а також про допомогу від громад, з якими ми маємо хороші стосунки, – каже міський голова.
Нагадаємо, нещодавно німецьке місто Карлсруе передало Вінниці намети для обігріву з мінікухнею.
Довідково. Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб було створено 26 березня 2022 року. Його роботу координують Прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
За 8 місяців роботи було передано нашим військовим, громадам областей, які перебували на території ведення активних бойових дій, внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на Вінниччині, родинам військових та малозабезпеченим понад 1,5 тисячі тонн гуманітарних вантажів. Координаторам Штабу вдалося налагодити отримання гуманітарної допомоги із 55 міст 16 країн.
Фото – Зорини Гаджук та з фейсбук-сторінки Вячеслава Соколового
Дякуємо!
Тепер редактори знають.