-
22 Листопада/ 18:24
Vinnitsa
Публікація22.11.1918:24
“Поминаючи мертвих сьогодні, ми рятуємо майбутнє живих”: у Вінниці вшанували пам’ять жертв Голодоморів. ФОТО
Сьогодні, 22 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів вінничани взяли участь у жалобних заходах зі вшанування пам’яті мільйонів загиблих від режиму тоталітарної радянської влади.
Скорботна акція відбулася біля меморіалу жертвам Голодоморів на Хмельницькому шосе, біля якого традиційно у цей день зібралася сотня людей аби згадати жахливі роки української історії. Зокрема, до меморіалу прийшли місцеві чиновники, духовенство, військові, а також пересічні вінничани, які в знак скорботи принесли та поклали до пам’ятного знаку колоски, червоні гвоздики та запалені лампадки.
Неподалік пам’ятника на землі встановили хрест з лампадками, на якому жінка у традиційному одязі та діти у білих костюмах читали вірші. Деякі з них помітно трусилися від осіннього морозу.
Під час промови ведучі зазначили, що “не так були страшні слова колективізація та колгосп, як те, що за ними коїлося” та “поминаючи мертвих сьогодні, ми рятуємо майбутнє живих”.
– Неможливо оцінити увесь масштаб тогочасної катастрофи. Складно нам, ситим, зрозуміти, як то, коли немає ні крихти хліба, ні картоплини, анічогісінько. Що робити бідній матері, коли на неї тижнями, місяцями дивляться запалі очі голодних дітей?…
Потім ведучі оголосили хвилину мовчання у пам’ять “великих мучеників нашої історії, жертв небаченого варварства та жорстокості червоного терору”.
– Ніколи не забудемо, нізащо не допустимо повторення катастрофи, повторення знущання над український народом. В знак пам’яті нехай сьогодні у кожному куточку України запалиться свічка, нехай кожен українець схилить голову перед пам’яттю загиблих від страшного голоду 1932-33 років.
Присутніх запросили покласти квіти та символічні святі колоски до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років – свідкам тієї страшної біди нашого народу – жертвам тоталітарного режиму.
Ще до початку заходу можна було помітити десятки чорних птахів, які продовжували кружляти над меморіалом протягом усього заходу, і, зрештою, після завершення скорботної акції цілою хмарою зірвалися з дерев та полетіли у небо.
Нагадаємо, що завтра, 23 листопада від “Вінницького Універмагу” вирушить мовчазна хода до пам’ятника жертвам голодоморів, що розташовується на Хмельницькому шосе. Подробиці заходу за ЦИМ посиланням.
День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років — геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Вінницька область – у переліку областей із найбільшими втратами під час голодомору. Так, за оцінками дослідників, на Вінниччині у період 1932−1933 років загинуло понад мільйон людей.
Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.
Вікіпедія
Фото авторки
Читайте також:
У Вінниці «LEVEL 80» організовує серію зустрічей з успішними представниками різних професій
Дякуємо!
Тепер редактори знають.