З початку року у Вінницькій області розкрито 21 вбивство з 23-ох зареєстрованих, завдяки таким показникам Вінничина – на шостому місці в Україні по розкриттю тяжких злочинів.
Про це сьогодні повідомив т.в.о. начальника Вінницької обласної поліції Юрій Педос під час спільної прес-конференції з головою Громадської ради при МВС та радником міністра Авакова Володимиром Мартиненком в Управлінні Нацполіції Вінницької області.
Вже після прес-конференції (на яку не всі журналісти змогли потрапити вчасно через складнощі у пропускній системі управління Нацполіції) Юрій Педос та Володимир Мартиненко, разом з ще низкою поліцейських посадовців, взяли участь у нараді з представниками місцевої громадськості.
Зустріч відбувалася в актовій залі Управління, однак її формат довго здавався незрозумілим. На початку зустрічі п. Мартиненко на правах модератора заявив, що за її результатами буде створено “робочу групу” з представників громадських організацій, які сформулюють основні зауваження до поліції у контексті реформування правоохоронної системи України.
Однак майже відразу до мікрофону, встановленому в самій залі, почали підходити люди та висловлювати переважно обурення діями та бездіяльністю обласної поліції.
Найперше один з активістів вкотре нагадав правоохоронцям справу Хорта, якого утримують під вартою за сфабрикованими, на думку активіста, обвинуваченнями.
Поруч з цим не молодий чоловік звернув увагу на систематичні незаконні, на його переконання, дії співробітників приватної охоронної фірми “Гепард”, котра з його слів, бере участь у рейдерських захопленнях підприємств на Вінничині.
Взагалі, “Гепард” згадували неодноразово різні виступаючи. Особливо емоційною була промова громадянина Литви та вже місцевого підприємця Андрікса Предлікса. З його слів, у зв’язку з його підприємницькою діяльністю та спробам викрити корупційні схеми у Тульчинському лісництві (зокрема пов’язані з незаконною вирубкою лісу), на нього вже було скоєно декілька замахів.
“Я писав у різні інстанції, писав особисто міністру Авакові – усе марно. Лише завдяки протекції нашого посла в Україні я досі живий”, – запевнив п. Предлікс з трибуни.
Загалом, більшість претензій присутніх активістів стосувалася “відсутності волі” обласної поліції розслідувати резонансні злочини, зокрема що стосуються діяльності “організованих банд”, які, погрожуючи зброєю, відбирають урожай у місцевих фермерів та селян, а в деяких випадках, шляхом шахрайських схем, – відбирають і саму землю. Звернули увагу і на квартирні крадіжки, які почастішали у Вінниці.
На всі подібні закиди Юрій Педос намагався відповідати стандартно, запрошуючи виступаючих після зустрічі обговорити кожну конкретну проблему в кабінеті начальника. Що ж стосується крадіжок, то очільник обласної поліції мав чим похвалитися: з його слів, у Вінниці було виявлено та затримано 12 організованих злочинних груп, котрі спеціалізуються на квартирних крадіжках, з них 9 – міжрегіональні, що “гастролюють” по всій країні.
Більша частина зустрічі загалом проходила на підвищених тонах: багато з виступаючих з боку громадськості згадували старі резонансні справи, які не розслідуються поліцейськими, а відтак – підривають саму довіру до реформи правоохоронної системи. В деяких випадках активісти починали перепалки один з одним: за право першим почути відповідь або ж виступити перед мікрофоном.
Налагодити формат роботи подібної “конференції” довго не вдавалося і раднику Авакова Мартиненку, який не міг чітко пояснити, які саме будуть функції, повноваження, та, зрештою, статус цієї “робочої групи”, котру він пропонує утворити з числа вінницької громадськості.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.