Поліція Вінниччини викрила «колл-центр», який підробляв сертифікати про вакцинацію і документи для виїзду за кордон

15:13
Become a Patron!

Оновлено: 17 Вересня 2022, в 14:46

Поліцейські Вінниччини ліквідували діяльність «колл-центру», організатори якого спеціалізувались на підробці ПЛР-тестів, сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби та документів для виїзду за кордон в умовах війни.

Як повідомляє Головне управління Нацполіції у Вінницькій області, такі дії караються позбавленням волі до шести років.

За попередньою інформацією, 33-річна мешканка Вінниці, власниця «колл-центру», разом із 35-річним вінничанином за попередньою змовою із медичними працівниками вчиняли несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах.

Зазначено, що організатори за грошову винагороду (у розмірі 500 гривень) пропонували громадянам отримати ПЛР-тест міжнародного зразка. Поліція зафіксувала понад 50 фактів таких «угод».

Крім цього, встановили причетність зловмисників до підробки документів для виїзду за кордон в умовах війни: військових квитків для чоловіків призовного віку, які реалізовувались в мережі Інтернет. Їх орієнтовна вартість – 2000 доларів США.

Зокрема, поліцейські виявили факти шахрайських дій з використанням електронно-обчислювальної техніки для створення «фейкових» інтернет-магазинів з продажу комп’ютерної та побутової техніки. На них покупці здійснювали повну або часткову оплату товару, однак, товар чи кошти за нього не отримували. Повідомляється, що для залучення більшої аудиторії інтернет-користувачів, працівники «колл-центру» рекламували та створювали «фейкові» відгуки шахрайських ресурсів в мережі Інтернет. Наразі, встановлюється коло причетних до злочину осіб.

За місцями проживання організаторів та у офісних приміщенням провели обшуки. У результаті вилучили комп’ютерну техніку, чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки, печатки, два предмети ззовні схожі на пістолети, канабіс, понад 200 набоїв різного калібру та інші докази злочинної діяльності. Все направили на експертизи, – йдеться на сайті.

Поліція розслідує кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Фото та відео – Головне управління Нацполіції у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.