Поліція склала 24 протоколи за порушення карантину, підприємці продовжують протестувати

14:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліція Вінницької області перевіряє дотримання підприємцями карантинних обмежень. Впродовж останньої доби поліцейські скали 24 адміністративних протоколи на порушників.

Як повідомляє ГУ НП у Вінницькій області, за минулу добу на порушників карантину склали 24 адміністративних протоколи, передбачених ст. 44-3 КУАП. Зокрема, 21 протокол склали на підприємців, або інших осіб, які здійснювали торгівельну діяльність, або надавали послуги, а ще три – відносно керівників нічних розважальних закладів.

Загалом, з початку пандемії, поліцейські області склали 1792 адміністративних матеріали на порушників карантинних обмежень. Серед них 13 протоколів – на керівників нічних розважальних закладів, 89 – на керівників торгових закладів та установ харчування, 584 – на підприємців, які здійснювали торгівельну діяльність або надавали послуги, 250 – на перевізників.

Рейдові групи поліції та інших уповноважених державних органів працюють в усіх районах області, перевіряючи дотримання власниками розважальних та торговельних закладів, а також водіями транспортних засобів встановлених обмежень щодо режиму діяльності.

Статтею 44-3 КУАП визначено, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Карантин вихідного дня

Нагадаємо, що у середу, 11 листопада, Уряд запровадив “карантин вихідного дня“. Він передбачає, що з 14 листопада 2020 року до 30 листопада (у період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка) на території України 2020 року забороняється:

  1. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  2. приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  3. приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  4. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: 1) торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами; 2) провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; 3) торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
  5. забороняється діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;
  6. приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Щоправда, нові карантинні умови не всі сприйняли позитивно. Минулого тижня вінницькі ресторатори, кухарі, офіціанти, музиканти та представники багатьох інших професій зі сфери громадського харчування та обслуговування, вийшли на протест.

Вони зазначали, що такий “карантин вихідного дня” неефективний, однак саме їхня галузь постраждає чи не найбільше й люди можуть втратити роботу. Як все було дивіться у нашому матеріалі:

“Досить знущатися”: сотні людей вийшли на протест у Вінниці проти “карантину вихідного дня”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 15 листопада, стало відомо, що на протестну акцію вийшли підприємці які працюють на Муніципальному ринку. Світлини з акції на своїй сторінці у Facebook опублікував Дмитро Уманець.

– Підприємці муніципального ринку вимагають дати можливість працювати та годувати сім‘ї! Можна пережити COVID-19, але вмерти з голоду! «Ми не просимо нам допомагати, ми просимо дати можливість працювати!», – вказано у дописі.

 

 

Фото – ГУ НП у Вінницькій області, Facebook-сторінка Дмитра Уманця, VежA

Читайте також: Уряд запровадив “карантин вихідного дня”: що він означає і коли вступає в силу

Читайте також: У Вінницькій області вирішили дотримуватися “карантину вихідного дня” у повному обсязі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.