Новопризначений очільник поліції Вінниччини Іван Іщенко на другий день після отримання нової посади зібрав прессконференцію з журналістами місцевих видань.
Під час неї Іщенко прокоментував свою участь в подіях 2 травня 2014 року в Одесі, ставлення до релігійної проблематики на Вінниччині, окремі аспекти власної декларації про майно, а також пріоритети своєї діяльності на посаді керівника поліції області.
Прессконференцію новий керівник поліції Вінниччини розпочав точно за графіком о 16:00. Молодий очільник правоохоронної структури передусім зазначив, що завжди був відкритий для преси ще під час своєї роботи в Одесі, розуміє важливість медіа, а тому готовий до тісної комунікації з журналістами.
– Я завжди працював з пресою, ніколи не ховався, завжди спілкувався з громадським суспільством і пояснював позицію поліції. Не всім ця позиція подобалася, але ми завжди працювали в рамках закону і нам головне не рейтинг, а довіра людей, – запевнив Іщенко.
Я у Вінниці до цього не бував, хоч мене й не дуже тепло тут зустріли, але я думаю, що ми в кінці-кінців вийдемо з цієї ситуації, – сказав Іщенко на початку спілкування з пресою.
Хто такий Іван Іщенко
Спершу Іван Іщенко коротко повідомив свою біографію, зазначивши зокрема, що народився в Тарутинському районі Одещини, пройшов шлях від рядового співробітника тоді ще міліції, а зрештою закінчив Київську академію внутрішніх справ і став кандидатом юридичних наук. В Одесі Іван Іщенко очолював управління з громадської безпеки, а потім – превентивної діяльності. За словами нового очільника поліції Вінниччини, на своїх посадах в Одесі він був прихильником діалогу поліцейських з громадянами і в тому числі – з порушниками.
– Якщо раніше багато подій закінчувалися конфліктами з поліцією, то коли ми перейняли цю скандинавську систему, лише в крайніх випадках застосовуємо силу в тому числі за участі спецпризначенців, – сказав Іщенко.
Крім того зі слів нового керівника він запроваджував в Одесі туристичну поліцію, яка працювала з метою захисту прав та інтересів гостей міста, іноземних та українських громадян. А ще – налагоджував роботу кінологічного центру та “багато звільняв перевертнів у погонах”. Як запевнив Іщенко, подібну роботу він буде продовжувати і на Вінниччині.
– Якщо ви знаєте щось про незаконні дії працівників поліції, я завжди відвертий, будемо відразу реагувати. Дисципліна і законність натепер в поліції є одним з головних факторів і будемо за це боротися. Якщо потрібно – то кардинально очищувати лави поліцейських, які порушили закон.
Події 2 травня в Одесі та затримання футбольних фанатів на стадіоні “Чорноморець”
Про свою участь в подіях 2 травня 2014 року Іщенко вирішив розповісти, не чекаючи запитань журналістів. Так, з його слів, всі його дії того дня були неодноразово перевірені Генеральною прокуратурою:
– Кожен мій крок, кожне моє слово, все, що я тоді сказав чи зробив – все було перевірено прокуратурою.
Тоді була справжня війна за місто, був хаос. Хтось зробив цей стоп-кадр.
Я тоді був звичайним міліціонером, який не приймав рішень. Є багато свідків, як ми відстоювали тоді державу, наше українське місто Одесу. Всі бачили, що я робив, як я особисто затримував так званих проросійських бойовиків, їх було дуже багато. Коли вже не залишилося керівництва міліції (в Одесі – ред.), я сам приймав рішення і було затримано понад 150 так званих прихильників руского міра. Вони були поміщенні в ІТТ, подальшу їхню долю я не знаю, я не проводив слідство.
Це було хаотичне фото. Тоді була маленька – або велика – війна, всі кудись бігли і, можливо, був якийсь такий кадр. І після цього боротьба за українське місто Одесу тривала. Якщо хтось вивчав історію 14-16 року, то знає, що постійно наше місто (Одеса – ред.) розкачувалося сепаратистами. І всі, хто був в центрі тих подій, бачили, що я виконував функції із захисту державності. І дуже багато для цього зробив, щоб Одеса залишилася українською.
Іщенко під час подій 2 травня 2014 року в Одесі поруч з проросійськими терористами. Це фото широко поширили в мережі перед призначенням Іщенка на посаду керівника поліції Вінниччини.
Крім того Іщенко прокоментував ситуацію, яка сталася 8 грудня 2018 року на одеському стадіоні “Чорноморець” під час футбольного матчу між місцевою одноіменною командою та полтавською “Ворсклою”.
Тоді активісти звинуватили поліцію в жорсткому затриманні місцевих ультрас зокрема нібито за те, що вболівальники використовували фаєри та розгорнули на секторі банер з написом “Кремль, покайся” у контексті захоплення ФСБ українських кораблів.
Фото Insider
Коментуючи цю подію Іщенко повідомив, що затримання відбулося у зв’язку з масовими безладами на трибунах, які загрожували безпеці людей, а не через антиросійський банер.
– Це ще один випадок, коли якісь дії, чи слова чи фото використовують з політичною метою. Ці звинувачення взагалі не мають під собою жодного грунту. Я дійсно тоді координував охорону публічного порядку. Щоб ви приблизно розуміли, це коли багато ультрас перебувають в певному секторі й всередині цього сектору починається пожежа. Ламаються стільці, б’ються громадяни, дим, біжать діти. На стадіоні починається паніка. Інші вболівальники кричать якісь кричалки, кожен за свою команду.
Зламані крісла на стадіоні “Чорноморець”, фото Нацполіції
Тоді було затримано приблизно 12 осіб, які вчиняли хуліганські дії. Щоб у них був якийсь банер чи вони кричали щось проти Росії… такого взагалі не було чутно. Якби ви подивилися відео, що там творилося, як били людей, як ламалися стільці.
Я не знаю як цих осіб, які це робили, можна називати вболівальниками чи ультрас. Тому що справжні ультрас потім підійшли до мене і сказали: “такого не можна робити”. Тому що після цих дій інші вболівальники, з дітьми, звичайні родини бояться ходити на стадіон. Коли вони вже спустилися, їх затримали і доставили в Приморський відділок поліції і на них вже склали протоколи.
Про декларацію та Audi Q3
Також відповідаючи на запитання журналістів Іван Іщенко прокоментував і певні рядки своєї декларації про майно та доходи. Зокрема журналістів цікавила наявність в декларації недешевого автомобіля Audi Q3 2016 року, який на сайтах з продажу вживаних авто може коштувати від $20 тисяч і вище.
На це Іщенко відповів, що майже не їздить за кермом не лише цього авто, а взагалі рідко керує автомобілями, а на цьому авто їздить його дружина
– Цей автомобіль належить сестрі моєї дружини. Вона (сестра – ред.) є досить серйозним підприємцем.
Крім того новий керівник поліції області в цьому контексті зазначив, що чекає різного роду інформації від місцевих журналістів-розслідувачів.
Про релігійну ситуацію в області
З огляду на очевидну симпатію попереднього керівника поліції Вінниччини до російської церкви, журналісти не могли не запитати в нового головного поліцейського регіону про його позицію з цього питання. Зокрема, найперше поцікавилися про храм УПЦ МП, розташований прямо на території ГУ НП у Вінницькій області та його настоятеля, який перебуває у штаті поліції Вінниччини.
– Я розумію, що це питання резонансне і актуальне для міста Вінниці. Хочу вас запевнити, що цей священик вже не перебуває в штаті поліції Вінницької області.
Що стосується храму, який розташований у дворі поліції… Можу вас запевнити, що поліція під моїм керівництвом буде поза релігією. Якщо будуть якісь порушення закону з боку поліції – ми будемо розбиратися і за цими фактами Національна поліція України проводить службове розслідування.
Про перші кроки на посаді та плани
Як повідомив Іван Іщенко, він вже змінив керівника інспекції з особового складу, а загалом найперше працюватим над покращенням матеріально-технічної бази місцевої поліції та соціального захисту поліцейських.
За словами нового керівника, покращувати це становище він планує зокрема за рахунок субвенцій з місцевого та обласного бюджету. “Є багато способів це зробити. Законних”, – підкреслив Іщенко.
Про родину та захоплення
Наостанок новопризначений керівник поліції повідомив, що поки що переїхав до Вінниці разом з дружиною і вже зняв собі житло. Невдовзі планує перебратися до Вінниці з усією родиною, зокрема забрати двох своїх синів – школярів віком 9 та 11 років.
Також Іван Іщенко повідомив, що полюбляє читання книг, пов’язаних з управлінням, а також відвідувати відповідні тренінги та семінари. А ще серйозно займався вільною боротьбою та захоплюється крос-фітом.
– Я ще не знайшов у вашому місті спортзалу, але я його знайду, – пообіцяв поліцейський.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.