Поліцейські з Вінниччини допомогли повернути з окупованого Криму восьмирічну Маргариту. ВІДЕО

15:14
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліцейські з Вінниччини допомогли повернути з окупованого Криму восьмирічну Маргариту, яку торік викрала та вивезла жінка, яка працювала на ворога.

Як повідомляють на сайті Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, під час повномасштабного вторгнення росії на територію України Маргарита та її тато були у селі Червоний Маяк Бериславського району на Херсонщині. Це село згодом окупували російські військові. У жовтні минулого року дівчинку оголосили в міжнародний розшук. Її до окупованого Криму викрала та вивезла жінка, яка працювала на ворога.

Мати дівчинки, 33-річна мешканка Тульчинського району, розповіла, що після її розлучення з батьком Маргарити, дівчинка залишилась проживати із ним у селі Червоний Маяк. Там дитина відвідувала школу.

Після вторгнення жінка не могла поїхати на окуповану територію і забрати доньку, оскільки нещодавно народила третю дитину. Так, вже під час окупації Бериславського району вона втратила зв’язок із донькою та її батьком. Однак, правоохоронці змогли за короткий проміжок часу встановити місце перебування дитини. Для цього вони розшукали вчительку дівчинки, яка суттєво допомогла їм і розповіла усе про долю та шлях Маргарити.

Як стало відомо, дівчинка потоваришувала із сусідською дитиною, мама якої працювала на окупаційну владу. Вона часто відвідувала подругу і кілька разів залишалась на ніч. Коли одного разу тато прийшов забрати її додому, то йому не віддали доньку. Такі дії аргументували турботою про безпеку дитини. Знаючи, що деокупація і відповідальність за співпрацю із ворогом неминучі, жінка, яка працювала на ворога, вирішила втікати до тимчасово окупованого Криму разом із Маргаритою.

Та її плани не реалізувались, адже їх не впускали до Криму без документів на дівчинку. Тоді жінка залишила дитину на ворожому блокпосту, а сама із рідною донькою втекла.

Потім за Маргаритою приїхала інша працівниця Бериславської окупаційної адміністрації, яка забрала її до себе. Вона разом з російськими військовими прийшла до рідних дівчинки та забрала її свідоцтво про народження, погрожуючи зброєю. Жінка розуміла, що дитину без документів знову не випустять. Згодом вона домовилась зі знайомою кримчанкою про перевезення дитини до Феодосії.

Позаяк було неможливо організувати поліцейський супровід матері до Криму, до справи залучили волонтерів. Ті, своєю чергою, допомогли повернути дитину додому.

Наразі мама дівчинки з емоціями радості розповідає про пройдений шлях з Вінниці до Феодосії. По свою дитину жінка їхала до окупованого Криму 14 днів через Польщу, Білорусь, росію. Разом вони повертались додому через росію, Латвію, Литву та Польщу.

Багато кордонів перетнули, ще більше сліз пролили та, врешті решт, завдяки спільним зусиллям їм це вдалося, і родина тепер разом. Маргарита дуже добра, світла та чуйна дівчинка. Їй довелось пройти такий небезпечний шлях та ми радіємо, що на її обличчі лише дитяча безтурботність та радість, – йдеться на сайті.

Фото та відео – Головне управління Нацполіції у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.