Поліцейські попереджають про шахрайську схему, пов’язану з “петиціями” щодо присвоєння “Героя України”

16:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліцейські попереджають про шахрайську схему, пов’язану з “петиціями” з проханнями присвоїти “Героя України”. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці поліції Вінницької області.

Вказано, що аферисти можуть поширювати прохання підписати петицію про присвоєння звання “Героя України” посмертно, надсилаючи такі повідомлення у месенджерах та робити відповідні публікації в соцмережах.

Для того, щоб афера виглядала правдоподібно, зловмисники створюють текст, візуально схожий на тексти офіційного порталу петицій, однак до таких посилань прикріплюють фішингове. У ньому вони пропонують ввести особисті дані та реквізити банківської картки. Таким чином шахраї можуть отримати доступ до заощаджень жертв.

Тому поліцейські радять не поспішати переходити за посиланнями від незнайомців, навіть з таким важливим проханням. Підкреслюється, що посилання на петицію до Президента має виглядати так: http://petition.president.gov.ua (+ номер петиції), всі інші посилання – шахрайські.

Тому правоохоронці радять шукати відповідні петиції (самостійно – авт.) на офіційному сайті Президента України. Також поліція рекомендує бути обачними і з повідомленнями від знайомих, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та звертатись від їхнього імені. Тож радять з такими друзями в соцмережах варто зв’язуватись особисто.

Фото зі сторінки поліції