Поліцейські автозаки та семеро активістів: як у Вінниці пікетували концерт “Время и стекло. ФОТО

19:57
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Менше десятка активістів “Студентської Свободи” та ГО “Сокіл” сьогодні, 13 березня, вийшли на пікет Будинку офіцерів перед початком концерту українського гурту “Время и стекло”, відомого систематичними виступами на території країни-агресора. 

Ажіотаж навколо концерт піднявся після заяв вінницьких активістів, в яких вони звинувачували керівництво Будинку офіцерів у сприянні проведенню концерту гурту, який гастролює в Росії. У своїх дописах та коментарях “свободівці” натякали, що у випадку підписання угоди між Будинком офіцерів (який належить Міністерству оборон) та гуртом “Время и стекло” на проведення концерту у Вінниці, можливе блокування проведення заходу. Однак за півгодини до його початку під стінами стояло лише кілька молодих людей-пікетувальників, які тримали прапори своєї організації та плакат, на якому засуджували артистів, котрі підтримують російську економіку.

Попри малочисельну акцію протесту, до Будинку офіцерів стягнули значні сили правоохоронців: окрім кількох поліцейських автомобілів тут була ще й вибухотехнічна служба, новий автозак патрульних та на додачу – цілий автобус з поліціянтами.

Глядачі, які прийшли на концерт, переважно ігнорували пікет, лише поодинокі відвідувачі підходили до активістів та цікавилися суттю акції. Так, молода сім’я з Івано-Франківська сказала, що для них став новиною факт гастролей гурту в Росії під час війни. “Ви знаєте, якби нам було відомо про таке заздалегідь, ми б, мабуть, не прийшли”. Однак родина все ж пішла в Будинок офіцерів, адже пообіцяли доньці концерт улюбленого гурту.

Абсолютна більшість публіки, які цього вечора прийшли в Будинок офіцерів – це діти молодшого шкільного віку з батьками. Саме цей факт, зі слів активістів, став ключовим, чому вони не вдалися до блокування.

– Ми вирішили не загострювати ситуацію передусім аби не травмувати дітей, які прийшли на концерт. Тож цього разу обмежимося роз’яснювальною роботою з відвідувачами, – сказав в коментарі Vежі організатор акції Андрій Гайдай.

Фото Андрія Завертаного

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.